Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

V polské Wroclawi ocenili pracovníky Zdravotně sociálních služeb Turnov

Domov důchodců Pohoda, autor: R. Drašnar

Zástupci Zdravotně sociálních služeb Turnov se ve dnech 9. – 10. června 2014 zúčastnili konference v polské Wroclawi a dočkali se významného ocenění.


Na konferenci představila společnost SCA Hygiene Products v rámci podpory kontinence a rozšíření služeb zákazníkům nový vzdělávací program TENA Expert. Účastní se ho zástupci zařízení z celé České republiky. „Program TENA Expert je vzdělávací program, během kterého se zástupce pobytového zařízení stane expertem v oblasti inkontinence,“ vysvětlil ředitel Zdravotně sociálních služeb Turnov Jaroslav Cimbál a upřesnil, že absolvent programu je následně schopen předávat zkušenosti nejen uživatelům, ale především ošetřovatelskému personálu tak, aby byla u každého klienta nastavena individualizovaná péče. Tou se rozumí maximální možná podpora kontinence u uživatelů, u kterých je to ještě možné. V případě, že to již možné není, pak je nutné zajistit, aby byla péče co nejdůstojnější a pro  inkontinentního člověka co možná nejpříjemnější. V roce 2013 se uskutečnil první ročník vzdělávání, během něhož absolvovalo vzdělávací program TENA Expert 16 zástupců z České republiky. Tento první cyklus byl zákazníky hodnocen velmi pozitivně. Účastnice získaly nejen ucelené vzdělání v oblasti podpory kontinence, ale ocenily také příležitost vyměnit si zkušenosti a inspirovat se navzájem. Zařízení, které svého zástupce do kurzu nominovalo, získává od zmíněné společnosti osvědčení TENA Expert. To říká, že v zařízení pečují o inkontinentní klienty na základě jejich individuálních potřeb a při výběru vhodné pomůcky se vychází také z kritérií obsažených v normě ISO 15621. Zdravotně sociální služby Turnov letos do programu vyslaly Adélu Stehlíkovou. Za to, ale také za dlouhodobou podporu vzdělávání personálu a neustálé zvyšování kvality poskytované péče obdržel ředitel organizace Jaroslav Cimbál ocenění TENA Ambassador. Byl jedním z pěti zástupců zařízení z České republiky, kterým byl titul společností SCA Hygiene Products udělen.


Vytvořeno 16.6.2014 16:30:17 | přečteno 512x | Bc. Radek Drašnar