Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Uskutečnily se pracovně-studijní cesty po Jelenohorské kotlině a Českém ráji

IMG 0430

Pracovně-studijní cesty pro pracovníky cestovního ruchu se uskutečnily ve dnech 16. - 17. května 2013 po Jelenohorské kotlině v Polsku a 24. - 25. května 2013 po Českém ráji.

O krásách polských Krkonoš, Jelení Hory a okolí se mohli přesvědčit účastníci pracovně-studijní cesty po Jelenohorské kotlině, která se konala ve dnech 16. – 17. 5. 2013.

Pracovně-studijní cesta byla zorganizována městem Jelení Horou v rámci projektu „Most přátelství a vzájemné spolupráce“. Pracovníci v oblasti cestovního ruchu z Českého ráje a Libereckého kraje měli možnost seznámit se s atraktivitami tohoto území.

První den navštívili v Krkonošském národním parku vodopád Szklarki a poté Chatu Valonů, kde prošli tzv. „zkouškou pokory“, což je program speciálně připravený pro turisty. Prohlédli si také místní sbírky drahých kamenů. Další ze zastávek byl dům významného polského malíře Wlastimila Hofmana, který zůstal od doby jeho úmrtí v téměř nezměněné podobě. Zajímavostí, kromě obrazů a dochovaného interiéru, je pro české návštěvníky fakt, že se Hofman narodil v Praze. Jeho otec byl Čech a Hofman vyrůstal do svých 8 let v Karlíně.
Posledním místem, které účastníci ve čtvrtek navštívili, byly uranové doly v obci Kowary. Zde se návštěvníci seznámí nejen s historií dolů, ale jsou pro ně připraveny různé zajímavé programy na různá témata. Večerní program zahrnoval prezentaci nově vzniklého propagačního filmu o Jelení Hoře a okolí a také setkání s polskými kolegy. Mezi nimi nechyběli polští představitelé Svazku měst a obcí Krkonoše, PTTK Sudety, Krkonošského národního parku, Lázní Cieplice ad.

Druhý den pokračovala poznávací cesta prohlídkou Muzea přírody v Jelení Hoře, které obsahuje rozmanitou sbírku zvířat. Následovala návštěva nově zrekonstruovaného Krkonošského muzea v Jelení Hoře. Muzeum je plné nádherných exponátů, je interaktivní a ani zahraniční návštěvník se zde neztratí. Všechny expozice jsou v několika jazycích včetně češtiny. Stačí stisknout tlačítko a poslechnout si výklad ve vybraném jazyce. V Jelení Hoře si účastníci prohlédli náměstí a dozvěděli se spoustu informací o historii města. Poté odjeli do Karpacze, kde navštívili dřevěný kostelík Wang. Ten sem byl v polovině 19. století přestěhován z Norska. Posledními navštívenými místy byla chata Švýcarka v Rudawach Janowickich (Janovické rudohoří) a zámek Lomnice.

Pro polské kolegy, kteří navštívili Český ráj ve dnech 24. – 25. 5. 2013, připravil odbor cestovního ruchu bohatý program. Polské kolegy v Turnově přivítal starosta Turnova Tomáš Hocke. Odborníci na cestovní ruch včetně novinářů navštívili firmu Detesk a Městské muzeum v Železném Brodě, Maloskalsko, Hruboskalsko, zámek Valdštejn, Hrubou Skálu. V Turnově si prohlédli Galerii Granát, Synagogu Turnov, zámek Hrubý Rohozec, Dlaskův statek. Prošli se po zámecké naučné stezce. Poslední zastávkou bylo Muzeum Českého ráje včetně Staročeských řemeslnických trhů. Návštěva polských kolegů přispěla k propagaci města Turnova a Českého ráje také v polském tisku.

Během obou pracovně-studijních cest se účastníci seznámili s překrásnými místy Jelenohorské kotliny a Českého ráje. Vyměnili si navzájem zkušenosti a navázali nové kontakty, které jsou důležité pro další spolupráci.

Pracovně-studijní cesty byly posledními aktivitami v projektu „Most přátelství a vzájemné spolupráce”, který společně realizovalo město Turnov a město Jelení Hora.

Projekt „Most přátelství a vzájemné spolupráce“ realizuje město Turnov a město Jelení Hora. Tento projekt je spolufinancován z ERDF (Evropského fondu regionálního rozvoje – Fond mikroprojektů Cíl 3 OPPS 2007 – 2013) prostřednictvím Euroregionu Nisa  „PŘEKRAČUJEME HRANICE“.

eu cil2007 2

 euroregion nisa

IMG 0453czechy  (137)IMG 0465IMG 0481

Vytvořeno 17.6.2013 10:42:24 | přečteno 649x | Bc. Radek Drašnar