Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Turnovští profesionální hasiči zasahovali u požáru

Požár dřeva 2014

Ve čtvrtek 2. října 2014 byl na tísňovou linku 112 ohlášen požár.

Hořela pneumatika nákladního automobilu, který vezl dřevo. Událost se stala v obci Havlovice nedaleko Svijanského Újezdu. Na místo vyjely tři jednotky hasičů - profesionální hasiči z Turnova, kterým pomáhali dobrovolní hasiči z obce Kobyly a Českého Dubu. Požár Tatry s návěsem plným dřeva se podařilo hasičům zlikvidovat včas, aniž by se rozšířil dál na přepravovaný náklad dřeva.

Příčinou požáru byla technická závada na brzdách. Díky profesionální a rychlé práci hasičů byla uchráněna hodnota přes 160 tisíc korun. Škoda tak byla "pouhých" 15. 000 korun.


(Zdroj: por. Mgr. Zdenka Štrauchová, HSZ LK)


Požár dřeva 2014

Vytvořeno 3.10.2014 11:48:16 | přečteno 776x | Ing. Klára Preislerová