Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Turnovští hasiči soutěžili

soutěž hasičů 24.5.2014, autor: M. Bartoníček

Družstvo Sboru hasičů města Turnova se zúčastnilo krajské soutěže ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel. Konala se v sobotu 24. května 2014 v hasičské zbrojnici ve Frýdlantu.


Soutěže se turnovští hasiči zúčastnili vůbec poprvé, přesto skončili na pěkném čtvrtém místě za vítězným Frýdlantem, druhým Železným Brodem a třetí Lomnicí nad Popelkou. Účast v soutěži byla pro ně velkou zkušeností a zároveň základem pro intenzivnější přípravu v této disciplíně. Celkem se zúčastnilo osm družstev. Pro všechna byly zajištěny autovraky různých typů automobilů a připravené scénáře tvořila zpravidla dvě vozidla s figurantem v jednom z nich. Zásahy byly ztíženy blízkostí nádrže na LPG, sloupem elektrického vedení nebo betonovou skruží. „Přestože se kluci dopustili několika chyb, dokázali ukončit svůj pokus jako jediní ve stanoveném časovém limitu. Předvedli opravdu velmi dobrý výkon. A to se na soutěž nijak speciálně nepřipravovali, absolvovali jen běžný výcvik vyprošťování osob z havarovaných vozidel, k čemuž je jednotka předurčena“, přiblížil velitel turnovských hasičů Martin Bartoníček a dodal, že úspěch motivoval jednotku k důslednější odborné přípravě na soutěže další, aby byla schopná se příště umístit třeba i na medailových pozicích. „Je ale poměrně složité cvičit a připravovat se s nedostatečným a zastaralým vybavením naší jednotky a dosáhnout tak kvalitních a spolehlivých výkonů nejen na soutěžích, ale především při likvidaci dopravních nehod na našich silnicích,“ posteskl si Bartoníček a zároveň vyslovil naději, že se jistě podaří ve spolupráci s městem Turnov a Libereckým krajem v blízké budoucnosti vybavit jednotku prostředky odpovídajícími jejím potřebám a běžným standardům. Sbor hasičů města Turnova zasahuje při mimořádných událostech na území Turnova i mimo něj. V loňském roce byl například vyslán k 33 dopravním nehodám. Jednotku v současnosti tvoří sedmnáctičlenný tým hasičů, který momentálně prochází generační výměnou. Časem by měla jednotka čítat 22 lidí a vytvořit dvě družstva JPO II. Proto mezi sebe přijme zájemce s jistými zkušenostmi a možnostmi velmi rychlého dojezdu k daliměřické hasičárně.


Vytvořeno 3.6.2014 11:51:02 | přečteno 702x | Bc. Radek Drašnar