Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Turnovští hasiči pomáhali při zásahu v Českém ráji

plameny

Jednotka Sboru hasičů města Turnova zasahovala spolu s profesionály z turnovské stanice a kolegy z Hrubé Skály a Karlovic v neděli 8. června 2014 u požáru lesa u Věžického rybníka.

 

Požár v těžko přístupném terénu u skalní hradby za rybníkem Věžák byl ohlášen ve tři čtvrtě na jedenáct dopoledne. Přímo k místu o rozloze 30 x 30 metrů se hasiči dostávali jen obtížně, poslední dva kilometry museli pouze pěšky. „Při hašení jsme používali jednoduché hasební prostředky a místa překopávali.  S hašením požáru pomáhal policejní vrtulník. Celkem provedl sedmnáct shozů vody, kterou nabíral přímo z hladiny rybníka,“ popsal zásah velitel turnovské jednotky Martin Bartoníček a doplnil, že do hasičárny na Daliměřicích se hasiči vrátili po 16. hodině.


Vytvořeno 9.6.2014 12:21:35 | přečteno 777x | Bc. Radek Drašnar