Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Turnov je pátým nejlepším městem pro byznys

Podle srovnávacího výzkumu, který provádí každoročně týdeník Ekonom, je Turnov pátým nejlepším městem pro byznys pro rok 2013 v Libereckém kraji.

Tématem letošního ročníku byla spolupráce radnic a podnikatelů. Vítězem pro letošní rok se stal Železný Brod, druhý skončil Jablonec nad Nisou a třetí Tanvald. Další místa obsadily Semily (4. místo), Turnov (5. místo), Frýdlant (6. místo), Liberec (7. místo), Česká Lípa a Nový Bor (8. - 9. místo) a Jilemnice (10. místo). Do srovnávacího výzkumu se jednotlivá města nepřihlašují, jsou do něj zařazena automaticky. Vždy jde o obce s rozšířenou působností a v Libereckém kraji bylo hodnoceno celkem deset měst podle 42 kritérií rozdělených do dvou oblastí: podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. Kritéria zahrnují například počty firem ve městě, cenu vodného a stočného, kupní sílu spotřebitelů, znečištění ovzduší, počet lékařů nebo vstřícnost a ochotu úředníků, rychlost vyřizování agendy, rozšířenost korupčního prostředí. V letošním roce byla součástí projektu Město pro byznys také Cena týdeníku Ekonom, která vyzdvihuje firmy, jež pro své město dělají víc, než je náplň jejich práce. Nominují je samotní starostové. V našem kraji tuto cenu získala společnost CHARVÁT, AXL ze Semil.

(Zdroj: TZ KÚLK)

Vytvořeno 22.10.2013 14:53:42 | přečteno 699x | Bc. Radek Drašnar