Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Středověk všemi smysly na Valdštejně

Středověký víkend, autor: Turnovské památky a cestovní ruch, p. o.

Poslední červencový víkend bude na jednom z nejstarších hradů Českého ráje ve znamení středověku. Bude se tam totiž opět konat již tradiční „Středověký víkend“, který bude letos podpořen bohatým programem.

Po oba dva dny, tj. 28. a 29. července, budou moci návštěvníci v hradních prostorách zhlédnout oblíbená šermířská vystoupení v podání skupiny historického šermu Rytíři turnovského meče. Ti seznámí přítomné s významnými událostmi historie hradu Valdštejn a nebude chybět ani ukázka palných zbraní. Atmosféru středověku bude po celou dobu dokreslovat jak vůně staročeských lokší, které mohou lidé během návštěvy hradu ochutnat, tak příjemná středověká hudba v podání kapely Subulcus. 

Středoveký víkend

Novinkou a největším lákadlem letošního „Středověkého víkendu“ je vystoupení tzv. slacklinerů, neboli „chodců po popruhu“. Ti budou v dobových kostýmech zdolávat mj. údolí mezi Valdštejnem a protějšími skalami, tudíž se ocitnou přímo nad hlavami turistů, mířících na hrad. Po celý víkend bude navíc i samotný Valdštejn od 9 do 17,30 hod. kompletně přístupný včetně interiérů. Vstupné na tuto akci je 110,- Kč (dospělí) a 80,- Kč (děti). Neváhejte a přijďte prožít středověk všemi smysly v kulisách romantického hradu uprostřed Českého ráje. 

Středověký víkend


Časy vystoupení:
11:00 –  rytířské představení na 1. nádvoří
12:00 – vystoupení provazochodců
13:00 – rytířské představení na 1. nádvoří
14:00 –  vystoupení provazochodců
15:00 – rytířské představení na 1. nádvoří
16:00 –  vystoupení provazochodců
16:30 – rytířské představení na 1. nádvoří

Mgr. Radim Štícha, Turnovské památky a cestovní ruch, p. o.
 

Vytvořeno 24.7.2018 13:40:31 | přečteno 561x | zdenka.strauchova
load