Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Sportovní aktivity vyžadují toleranci

Dolánky - Loužek

Před časem zahájená turistická sezóna 2013 a příznivé jarní počasí přeje rekreačním i aktivním sportovcům k jejich aktivitám v přírodě. Ty však na mnoha místech Turnova vyžadují vzájemnou toleranci.

 

Jedním z takových míst je asfaltová vozovka mezi Dolánkami a Loužkem, po níž se často pohybují zároveň pěší turisté, cyklisté, in-line bruslaři i motoristé. Velmi často zde dochází ke vzájemným střetům a konfliktům. Je však nutné zdůraznit, že se nejedná o vyznačenou cyklostezku, ale z právního hlediska jde o místní komunikaci. Na ní se vztahují ustanovení zákona č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích. Podle toho je potřeba se na této komunikaci chovat. Především je ale nutné, aby jednotlivé skupiny uživatelů této komunikace byli k sobě tolerantní a ohleduplní.

Stejnou míru tolerance a vzájemné ohleduplnosti vyžaduje pohyb po Šetřilovsku a Dolánkami. Zde se k chodcům a cyklistům přidávají ještě běžci a lidé venčící své psy. Střet orientačního běžce pátrajícího po pevných kontrolách na Šetřilovsku, bruslaře na in – linech nebo cykloturisty v Dolánkách s volně pobíhajícím zvířetem může způsobit újmu na zdraví, přinejmenším však konflikt. Proto apelujeme na majitele a chovatele psů, aby měli svá zvířata pod kontrolou, nejlépe na vodítku a nepřipustili vznik nepříjemné události ohrožující ostatní.

Vytvořeno 13.5.2013 13:47:02 | přečteno 575x | Bc. Radek Drašnar