Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Skauti obsadili čerpací stanice

Společně proti leukémii

 Turnovští skauti byli v pátek 13. června 2014 a v sobotu 14. června 2014 k vidění na čerpací stanici Benzina a čerpací stanici Shell v Příšovicích, kde mytím oken vozidel pomáhali s léčbou leukémie. 
 

Skauti z Turnova se tak připojili k 17. ročníku sbírky Společně proti leukémii, která se letos uskutečnila na jedenapadesáti čerpacích stanicích po celé České republice. Skauti a skautky v krvavě rudých tričkách při ní umývali skla automobilů, jejichž řidiči mohli dobrovolný příspěvek vhodit do zapečetěné kasičky. Díky tomu přispělo turnovské skautské středisko Štika do sbírky částkou 10 172 korun. „Za sedmnáct let trvání sbírky poslali celkově čeští skauti na boj proti leukémii již více než osm milionů korun,“ informovala mediální zpravodajka Jana Pekařová. „Výtěžek po skončení sbírky poputuje na konto Nadace pro transplantace kostní dřeně. Slouží k  rozšiřování Českého národního registru dárců kostní dřen. Cílem sbírky je pomoc lidem postiženým leukémií a dalšími nemocemi krvetvorby,“ uvedl celostátní koordinátor sbírky, skautský vedoucí Miroslav Martinek. Zatímco samotnou transplantaci kostní dřeně platí zdravotní pojišťovny, vyhledání vhodného dárce a s tím spojené vytvoření registru potenciálních dárců kostní dřeně je hrazeno pouze z prostředků, které se podaří nadaci získat od dárců a sponzorů. Jen vyšetření důležitých transplantačních HLA znaků nových dárců každoročně přijde na tři miliony korun. Sbírka Společně proti leukémii, kterou pořádá Junák – svaz skautů a skautek ČR a Nadace pro transplantace kostní dřeně, se poprvé uskutečnila v roce 1998. Za šestnáct předchozích ročníků skauti a skautky přispěli na účet nadace částkou 7.994.046,- korun.
Vytvořeno 18.6.2014 7:51:02 | přečteno 626x | Bc. Radek Drašnar