Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Senioři z domova důchodců se vydali na výlet

výlet z DD Pohoda do Jičína, autor: ZSST

Jako součást firemního dobrovolnictví uspořádal Domov důchodců Pohoda pod patronací Severočeských vodovodů a kanalizací pro své klienty tradiční výlet do Českého ráje. V září se vydali do Jičína.

Plánovaný červnový termín musel být přeložen na září vzhledem k abnormálně vysokým teplotám, které seniory velmi zatěžují. Počasí nakonec vyšlo a organizace výletu se zdařila dokonale, což se odrazilo na dobré náladě dvacítky zúčastněných seniorů, převážně vozíčkářů. "Naše cesty vedly na čtyři hodiny do historického centra Jičína s prohlídkou zámecké zahrady a okolí včetně náměstí, kde vykouklo i sluníčko. Jelikož začal foukat chladný vítr, tak naše další kroky směřovaly do tepla, konkrétně do hotelu Trosky na závěrečné posezení s kávou a dobrým závinem. Všichni zaměstnanci firmy i doprovodný personál z domova důchodců pozorně naslouchali vzpomínkám jednotlivých seniorů z dob, kdy oni sami s rodinami cestovali po krásách naší země. Přestože zde bylo velice příjemně, tak čas ubíhal a museli jsme se  vracet do Turnova. Ještě dlouhou dobu si budou někteří účastníci vypravovat zážitky z tohoto krásného výletu. Naší největší odměnou byl pohled do rozzářených tváří, kterých bylo velmi mnoho," popisuje průběh výletu ředitel Zdravotně sociálních služeb Jaroslav Cimbál. 

Vedení Zdravotně sociálních služeb by chtělo touto cestou poděkovat všem, kteří se podíleli na zajištění této vydařené akce a za velice dobrou spolupráci s firmou Severočeské vodovody a kanalizace. Dík patří jejímu řediteli ing. Kovalčikovi, který celý výlet, zejména historické památky, doprovázel mluveným slovem.

Vytvořeno 25.9.2013 13:56:26 | přečteno 670x | Bc. Radek Drašnar