Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Sdružení českých spotřebitelů pomáhá občanům

Sdružení českých spotřebitelů - logo, autor: ilustrační obrázek

Sdružení českých spotřebitelů se ve svých aktivitách mimo jiného zaměřuje na ty skupiny spotřebitelů, které jsou obzvlášť zranitelné v některých situacích na trhu. Jsou to především děti, osoby se zdravotním postižením a senioři.

V centru zájmu sdružení jsou dlouhodobě agresivní obchodní praktiky při nabídkových akcích a prodejích organizovaných mimo provozovny, kdy často dochází nevybíravým způsobem k nátlaku, který mnozí senioři neustojí a nakupují zboží, které nechtějí. Odstoupení od smlouvy je pro ně vzhledem k podmínkám smluv velmi komplikované, anebo i nemožné. I přes veškeré informování seniorů prostřednictvím kampaní a přednášek v předešlých letech se však situace příliš nelepší.

Sdružení českých spotřebitelů se proto také aktivně angažuje v rámci projetu Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky „Spotřebitelský ombudsman“. Je uvedeno na internetových stránkách ministerstva jako jedno ze spotřebitelských sdružení, na která se mohou obracet přímo spotřebitelé nebo živnostenské úřady s převzatými podáními spotřebitelů.

Sdělujeme aktuální kontaktní údaje, na které je možné se obracet:

Petr Krejcar, Miluše Horáková, telefon: 495 215 266, e-mail: spotrebitel@regio.cz

Současně upozorňujeme na publikaci Sdružení českých spotřebitelů „Varujte se předváděcích akcí!“; která je v plném textu k dispozici na internetových stránkách http://www.konzument.cz/users/publications/3-mimo-edice/87-varujte-se-nabidkovych-akci.pdf.

Vytvořeno 14.10.2013 8:29:28 | přečteno 596x | Bc. Radek Drašnar