Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Projekt na podporu meziobecní spolupráce pokračoval prvním oficiálním setkáním starostů

spolupráce, autor: ilustrační obrázek

Město Turnov hostilo ve čtvrtek 5. června 2014 dvaadvacet starostů z územního odboru ORP Turnov na prvním oficiálním setkání představitelů obcí zapojených do projektu „Systémová podpora rozvoje meziobecní spolupráce v ČR v rámci území správních obvodů obcí s rozšířenou působností“ (ORP) s registračním číslem CZ.1.04/4.1.00/B8.00001.


Oficiálního setkání starostů se také zúčastnil pracovník kanceláře pro projekty a vzdělávání Svazu měst a obcí České republiky Ivan Černý a regionální koordinátorka projektu Renata Perglová. Po přivítání místostarostou města Turnova Otakarem Špetlíkem byli starostové seznámeni koordinátorkou Jarmilou Láskovou Soldátovou s dosavadním průběhem projektu a dalším harmonogramem. Barbora Špicarová Stašková, jako analytický pracovník týmu, navázala s nejzajímavějšími momenty z analýz u základního školství, sociální problematiky a odpadovém hospodářství. Zazněly zde zajímavé informace například o cenách svozových společností, které se mohou rapidně lišit při konkurenčním boji a mohou být jednou z oblastí meziobecní spolupráce. Také byl místostarostou zmíněn připravovaný projekt nové kompostárny v Turnově. Před tímto jednáním byl ustanoven přípravný výbor pro institucionalizaci meziobecní spolupráce z řad starostů, který se bude vyjadřovat především k otázce vzniku nového dobrovolného svazku nebo k transformaci (rozšíření) vybraného stávajícího svazku obcí. Stěžejní část celého setkání spočívala ve zvolení čtvrtého volitelného tématu meziobecní spolupráce. „Zde se po předběžném zjišťování v dotazníkových šetřeních prosadila dvě témata. První týkající se komunikací a bezpečnostních prvků, cyklostezek a prostupnosti krajiny,“ uvedla asistentka realizačního týmu projektu Eva Krsková s tím, že druhým možným tématem se nabízela společná platforma obcí s rozšířenou působností, nikoliv však instituce. Nakonec po diskusi zvítězilo téma první – komunikace. Úkolem města Turnov je nyní zajistit tematického experta pro zvolenou oblast. „Jednání už probíhají a je velká naděje, že vhodný kandidát nabídku přijme,“ upřesnila Krsková. Projekt bude nyní pokračovat zejména zpracováním volitelného tématu s termínem do září 2014 a dalším dopracováním povinných témat na základě připomínek.

Projekt na podporu meziobecní spolupráce je plně hrazený ze zdrojů OP LZZ a probíhá od 1. května 2013 do 30. června 2015. Přímá finanční podpora do jednotlivých území je až 2,5 milionu korun. Zapojilo se celkem 185 obcí s rozšířenou působností z celé republiky.

logo - projekt meziobecní spolupráceVytvořeno 2.7.2014 17:19:36 | přečteno 684x | Bc. Radek Drašnar