Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Program Státního fondu rozvoje bydlení pro mladé je otevřen

logo SFRB, autor: ilustrační obrázek

Státní fond rozvoje bydlení přijímá od 13. ledna 2014 žádosti do programu zvýhodněných úvěrů pro mladé lidi do 36 let na opravy a modernizace bytů či rodinných domů.

Program je zvýhodněným úvěrem ve výši 150.000 Kč pro mladá manželství, případně samoživitelky či samoživitele, kteří pečují o nezletilé dítě či děti. Základní podmínkou je vlastnictví nebo spoluvlastnictví bytu či domu, a věk do 36 let, v případě manželů, pak nesmí přesáhnout věkovou hranici alespoň jeden z nich. „Otevřít tento program, jsme se rozhodli, neboť máme k dispozici volné finanční prostředky a podle zákona č. 218/2000 Sb., je musíme mít uloženy na účtech ČNB, které tím pádem nejsou nijak zúročeny. Struktura našeho rozpočtu umožňuje celkový objem prostředků rozložit na jednotlivé programy, podle potřeb a zájmu našich příjemců. Pro tento program tak v letošním roce můžeme uvolnit 300 mil. Kč, což představuje 2.000 žádostí,“ uvedl k znovuotevření programu pro mladé náměstek ministra pro místní rozvoj Miroslav Kalous a dodal, že úvěry budou poskytovány podle nařízení vlády č. 28/2006 Sb.

Mladí lidé si tak od dnešního dne mohou požádat o úvěr 150.000 Kč na opravy jak v bytě, tak rodinném domě za 2% ročně s fixací na dobu 10 let. Měsíční splátka je 1.380 Kč. Program mohou využít například na rozšíření bytu o další místnost, modernizaci koupelny či bytového jádra, ale také na dveře, podlahy, schodiště, ústřední topení nebo připojení domu k sítím - vodovod, plyn, kanalizace, elektřina apod. Úvěr lze využít také na zateplení, výměnu oken, venkovních žaluzií, střechy nebo garážových vrat.

S programem se v tomto objemu počítá i v každém dalším roce. Nejen, že Fond zhodnotí část volných prostředků, ale věřím, že i 2.000 spokojených mladých lidí, kteří si díky nám levně a za stabilních podmínek opraví své bydlení, jsou dobrým důvodem, proč i s menším rozpočtem tento program otevřít,“ dodává náměstek ministra pověřený řízením SFRB.

Podmínky programu, kompletní výčet oprav, které lze na úvěr použít a žádost jsou uvedeny na našich stránkách: www.sfrb.cz, žádosti je možné zasílat písemně na obě pracoviště SFRB – Praha 1, Dlouhá 13 nebo v Olomouci – Dolní náměstí 9. Program není časově omezen, žádosti budou přijímány průběžně do výše vyčerpání celkového objemu 300 milionů korun. O stavu programu budeme na našich stránkách rovněž informovat prostřednictvím již známého “semaforu“. Doporučujeme zájemcům, aby se podrobně seznámili s podmínkami i požadovanými dokumenty, které budou k žádosti o úvěru potřebovat. Předejdou tak vrácení žádosti pro neúplnost a vyhnou se případnému opakovanému podání.

Pozn.: v letech 2006 a 2007, kdy byl program otevřen, bylo poskytnuto 1,9 mld. Kč na více než 12.000 žádostí.

Jana Marešová, Státní fond rozvoje bydlení, tel.: 723 232 453, e-mail: maresova.jana@sfrb.cz

Vytvořeno 13.1.2014 14:27:04 | přečteno 586x | Bc. Radek Drašnar