Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Při prodeji lihu a lihovin nastaly změny

prodej lihu, autor: ilustrační foto (z www.svet-potravin.cz)

Nový zákon týkající se prodeje lihu a lihovin začíná platit 17. října tohoto roku. Novela reguluje prodej kvasného lihu, konzumního lihu a lihovin a jejím smyslem je získat přehled o prodejcích uvedené komodity.

Obecní živnostenský úřad přináší následující informace:

Dnem 17.10.2013 nabývá účinnosti zákon č. 309/2013 Sb., kterým se mění živnostenský zákon.

Tato novela nově reguluje prodej kvasného lihu, konzumního lihu a lihovin.

Smyslem úpravy je získat přehled o prodejcích uvedené komodity.

Koncesovaná živnost „Výroba a úprava kvasného lihu, konzumního lihu, lihovin a ostatních alkoholických nápojů (s výjimkou piva, ovocných vín, ostatních vín a medoviny a ovocných destilátů získaných pěstitelským pálením)“ se rozšiřuje i na „prodej kvasného lihu, konzumního lihu a lihovin.

Koncese se bude týkat všech prodejců alkoholu nad 15% objemových jednotek !!!

Uvedená novela stanoví pro získání koncese půlroční přechodné období, během kterého může podnikatel pokračovat v prodeji alkoholu, nejdéle však do 17.4.2014.

Pokud podnikatel v této 6 měsíční lhůtě požádá kterýkoliv živnostenský úřad o vydání koncese na prodej lihu a lihovin, a ta mu bude vydána, bude moci v prodeji alkoholu

p o k r a č o v a t !!!

Nepožádá-li si podnikatel v této lhůtě o vydání koncese na prodej kvasného, konzumního lihu a lihovin, právo prodeje alkoholu mu z a n i k n e !!!

Podání žádosti na prodej alkoholu není zpoplatněna a živnostenský úřad nepožaduje na podnikateli žádné kvalifikační předpoklady.

Vyzýváme všechny podnikatele, kterých se prodej alkoholu nad 15% objemových jednotek týká, aby s žádostí o koncesi neotáleli a aby si o ni požádali co nejdříve, nenechávali to na poslední chvíli, protože v našem obvodu se jedná o 666 živností vydaných na hostinskou činnost a 5 840 živností volných, z nichž cca 3 000 je vydáno na tzv. nákup a prodej, kterých se tento prodej alkoholu může týkat.

Jedná se o prodej alkoholu nad 15% objemových jednotek v prostorách různých prodejen, stánků, hostinských zařízeních, ale i prodejců v dopravních prostředcích – např. při zájezdech, dále v cukrárnách či pojízdných prodejnách apod.

Pokud budete mít zájem o informace k této novele, obraťte se na zdejší živnostenský úřad:

Najdete nás ve Skálově ulici, čp. 72 v 1. patře; telefony: 481 366 701,702,703,705;

e-maily: h.lustigova@mu.turnov.cz; j.krizova@mu.turnov.cz; h.toborikova@mu.turnov.cz;

o.vrabcova@mu.turnov.cz;

Hana Lustigová, vedoucí ŽÚ v Turnově  

Vytvořeno 15.10.2013 14:21:52 | přečteno 1099x | Bc. Radek Drašnar
load