Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Prestižní ocenění Pečovatelka roku 2012 putuje do Turnova

Pečovatelka roku 2012

Ve čtvrtek 29. 11. 2012 proběhlo na Novoměstské radnici v Praze slavnostní vyhlášení 2. ročníku Národní ceny Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR. Zdravotně sociální služby Turnov do této soutěže nominovali pečovatelku z Domova důchodců Pohoda, paní Evu Pekařovou, která nakonec získala krásné druhé místo. Gratulujeme!

Celá akce se konala pod záštitou řady významných osobností – manželky prezidenta České republiky Livie Klausové, předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Miroslavy Němcové, ministryně práce a sociálních věcí Ludmily Müllerové a starostky Městské části Praha 2 Jany Černochové.

Zdravotně sociální služby Turnov letos poprvé nominovaly do Národní ceny pečovatelku z Domova důchodců Pohoda paní Evu Pekařovou.  Paní Pekařová pracuje na své pozici od otevření domova důchodců. Je velice oblíbená u uživatelů i mezi spolupracovníky pro svoji skromnost, vlídnost a ochotu. Její práce se jí stala bez nadsázky i jejím posláním.

Během slavnostního odpoledne pak z rukou manželky prezidenta Livie Klausové, poslankyně Lenky Kohoutové, která zastoupila předsedkyni PSP ČR Miroslavu Němcovou, a z rukou ministryně práce a sociálních věcí Ludmily Müllerové převzala paní Eva Pekařová cenu za  krásné druhé místo, jako výraz ocenění její záslužné práce.

A proč se tato Národní cena již druhým rokem vyhlašuje? Pracovníci v sociálních službách, pečovatelky, pečovatelé a sociální pracovníci patří mezi základní pilíře v systému sociálních služeb v ČR. Ocenit tuto záslužnou práci, zvýšit její společenskou prestiž a upozornit na ty nejlepší, to jsou podle prezidenta asociace hlavní důvody a principy Národní ceny.

Moderátorem večera byl Petr J. Svoboda. Slavnostní průběh podtrhl a na adventní čas všechny přítomné naladil soubor Chorea Bohemica, jehož vánoční písně celý program provázely. Na závěr byl pro všechny účastníky připraven raut.

Rád bych poděkoval jménem všech zaměstnanců paní Pekařové za tento úspěch, kterým přispěla k dobrému jménu Zdravotně sociálních služeb Turnov i samotného města v podvědomí řady lidí v celé naší společnosti.

Bc. Jaroslav Cimbál, ředitel ZSST

Pečovatelka roku 2012

Archiv článků:

Lůžkový výtah v Domově pro seniory Pohoda skutečností

Vytvořeno 6.12.2012 9:34:22 | přečteno 1017x | Kateřina Doubravová
load