Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Přednost v jízdě na křižovatce u gymnázia odpovídá hlavním směrům dopravy

Markova ulice, autor: R. Drašnar

Začátkem května byla zobousměrněna Markova ulice. Důvodem tohoto kroku bylo odlehčení centra města přetížené dopravě. Jak to dnes vlastně vypadá?

V souvislosti se zobousměrněním Markovy ulice v květnu letošního roku došlo zároveň k úpravě přednosti v jízdě na křižovatce ulic Výšinka a Jana Palacha u gymnázia. Nová úprava měla vyjít vstříc předpokládanému nárůstu dopravy v ulici Markova. Převažující část dopravy měla směřovat od centra města v ose ulic Markova, Antonína Dvořáka do ulice Jana Palacha směrem k okružní křižovatce tak, aby byly upřednostněny silnější dopravní proudy.

V první polovině září uskutečnil dopravní odbor MěÚ průzkum dopravy na této křižovatce. Bylo potvrzeno, že dominantní dopravní proudy vedou z ulice Antonína Dvořáka do ulice Jana Palacha směrem k okružní křižovatce a stejně tak v opačném směru. Tyto intenzity převyšují ostatní směry až dvojnásobně. Je zřejmé, že nová úprava přednosti plně odpovídá dopravnímu zatížení.

Zároveň s instalací dopravního zrcadla se připravuje úprava vodorovného dopravního značení, aby nová úprava byla pro řidiče čitelnější.


Mgr. Pavel Vaňátko, vedoucí odboru dopravy


výšinka doprava

Průzkum prováděn ve špičkových hodinách:

7:30 – 9:30

14:00 – 16:00

Vytvořeno 23.9.2014 9:41:53 | přečteno 618x | Ing. Klára Preislerová