Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Podnikatelé v cestovním ruchu promarnili šanci

setkání s podnikateli v CR, autor: R. Drašnar

Odbor cestovního ruchu turnovské radnice připravil na úterý 26. listopadu 2013 setkání s podnikateli v cestovním ruchu. Setkalo se s minimálním zájmem, přesto se předávaly cenné informace, vyměňovaly zkušenosti a diskutovalo o problémech.

Společné jednání zahájil starosta města Tomáš Hocke. „Cestovní ruch chápu jako stěžejní záležitost pro region. Patří ke čtyřem pilířům, o které se může Turnov opřít,“ zmínil v úvodu Hocke. „Mrzí mne, že  majitelé a provozovatelé stravovacích a ubytovacích zařízení, muzeí, památek a dalších turistických cílů v okolí Turnova  nepřijali naše pozvání a promarnili příležitost navázat bližší spolupráci,“ posteskla si hned v úvodu vedoucí odboru cestovního ruchu Eliška Gruberová. Na to zhodnotila uplynulou turistickou sezónu a návštěvnost turnovského Regionálního turistického informačního centra. Hovořila také o letošním  již 13. ročníku turistických novin, u nichž se projevuje klesající prodejnost a které se zřejmě přestanou ve stávající podobě vydávat. Vysvětlila také, co všechno má na starosti její odbor, jaké akce pořádá a čím je významná místní synagoga. Nezapomněla zmínit, v čem spočívá a může být oboustranně výhodná spolupráce s podnikatelskými subjekty. Marketingová manažerka Sdružení Český ráj pak představila propagační aktivity sdružení a upozornila na nové internetové stránky určené k poskytování informací například imobilním návštěvníkům regionu, dětem, turistům nebo zájemcům o regionální produkty. Pracovnice odboru cestovního ruchu Veronika Mireková prezentovala projekty odboru týkající se především přeshraniční spolupráce Turnova s polskými městy Jawor, Jelenia Góra a Lwówek Slaski.

Martin Bauer ze společnosti Sundisk informoval o situaci s turnovskou hvězdárnou a hovořil o tom, jak chtějí společně s Muzeem Českého ráje a majitelkou pozemků vylepšit okolí Dlaskova statku v Dolánkách. Vedoucí kempu v Sedmihorkách Pavel Staffen se pochlubil, že v letošní sezóně se jim podařilo otevřít mini geopark Geoskaláček a upozornil na špatnou spolupráci s Geoparkem UNESCO. Provozovatelka hotelu Korunní princ Petra Hortvíková si postěžovala na nedostatečnou otevírací dobu turnovských obchodů. „Problém vidím také v tom, že v zimě není turistům a návštěvníkům města co nabídnout,“ posteskla si také Hortvíková. „Galerie Granát na náměstí je otevřena celoročně a  zpracování českého granátu a výrobu šperků můžeme ukázat i jednotlivcům,“ přišel s nabídkou průvodce galerie Petr Záruba. Diskuse se pak ještě vedla o špatné situaci s dopravou v centru města, řešil se neexistující ubytovací rezervační systém a další drobné problémy srdce Českého ráje, jak je často Turnov nazýván.

Vytvořeno 29.11.2013 7:26:47 | přečteno 796x | Bc. Radek Drašnar