Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Nový přístřešek na sběrném dvoře Vesecko

Město Turnov požádalo o příspěvek na přístřešek pro sběr vysloužilých elektrospotřebičů. Fond ASEKOL nabídnul našemu městu zapůjčení tzv. E-domku.

Město Turnov požádalo o příspěvek na přístřešek pro sběr vysloužilých elektrospotřebičů. Fond ASEKOL, který v letošním roce rozděloval v rámci svého grantového řízení celkem 4 milióny korun, nabídnul našemu městu zapůjčení tzv. E-domku.

Jedná se o uzamykatelný ocelový přístřešek, který slouží pro ukládání vyřazených elektrozařízení. Tuto nabídku jsme rádi přijali a E-domek bychom měli mít na sběrném dvoře přibližně do dvou měsíců.

S kolektivním systémem ASEKOL spolupracuje město již delší dobu při zajišťování zpětného odběru elektrozařízení na sběrném dvoře a od minulého roku také při rozmístění E-boxů na drobné vysloužilé elektrospotřebiče v budovách MěÚ. Asekol zajišťuje bezplatně odvoz a následnou recyklaci těchto zařízení a současně vyplácí podle množství odevzdaných elektrospotřebičů městu motivační odměnu. Za první čtvrtletí letošního roku obdrželo město Turnov příspěvek za zajištění zpětného odběru od fondu Asekolu 4.023 Kč.

Sedláková, odbor životního prostředí

Vytvořeno 29.6.2009 | přečteno 744x | Richard Mochal
load