Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Některým domácnostem snad zlevní elektřina i plyn

úspora energie

Obyvatelé a drobní živnostníci z Turnova a blízkého okolí měli v uplynulém období možnost zapojit se do elektronické aukce energií.

 

Do aukce se nakonec zapojilo 269 domácností, ale do obřadní síně turnovské radnice zavítalo mnohem více lidí. Zájem byl zpočátku malý, v posledních dvou dnech provozu kontaktního centra se už stály fronty. „Někoho jsme ale nemohli zaregistrovat, protože měl uzavřené smlouvy o dodávkách energií na dobu určitou. Jiní již podepsali smlouvu s podomními prodejci, dalším chyběli nějaké důležité dokumenty,“ shrnul nejčastější problémy manažer Jakub Makalouš. Samotná aukce se uskuteční na konci srpna v režii firmy eCENTRE. Mohla by zajistit úspory 20 až 30 procent u silové elektřiny a zemního plynu. Pokud se tak stane, zaváží se lidé  novým dodavatelům v září. S nápadem zlevnit obyvatelům energie přišli zastupitelé za TOP 09, spolupráci s firmou eCENTRE  a provoz kontaktního místa zajistila turnovská radnice. Pokud zavládne s elektrickou aukcí spokojenost, bude připravena její další vlna.

Vytvořeno 31.7.2013 8:58:57 | přečteno 768x | Bc. Radek Drašnar