Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Kompostárna bioodpadu na Malém Rohozci

Od listopadu minulého roku je v provozu kompostárna bioodpadu na Malém Rohozci v Turnově, kam mohou občané Turnova zdarma vozit bioodpad ze svých zahrad a domácností.

Od listopadu minulého roku je v provozu kompostárna bioodpadu na Malém Rohozci v Turnově. Kompostárna se nachází za areálem pivovaru (při příjezdu od Turnova je třeba před pivovarem odbočit vlevo a pokračovat k bývalému areálu zemědělského družstva) .

Na kompostárnu mohou občané Turnova zdarma vozit bioodpad ze svých zahrad a domácností. Jedná se např. o trávu, zbytky rostlin, větve, listí, spadané ovoce, zbytky zeleniny a ovoce, čajové sáčky, kávovou sedlinu apod. Limit pro jedno navezení bioodpadu pro občany Turnova je 250 kg. Počet návozů není limitován.

Chtěli bychom upozornit všechny občany i firmy, které vozí odpad do kompostárny, aby důsledně dodržovali pokyny obsluhy kompostárny a aby přiváželi bioodpad zbavený všech odpadů, které do něj nepatří (např. PET lahve, sklenice, igelitové obaly apod.)

Vyskytují se případy, kdy občané přivezou bioodpad v pytlích. Na místě kam jim obsluha určí bioodpad z pytlů vysypou. Aby nemuseli zašpiněné a poničené pytle odvážet, zamaskují je do vysypaného bioodpadu. Někteří do hromad s listím a trávou maskují pařezy, které jsou pro firmy zpoplatněny vyšší částkou a měly by být ukládány zvlášť apod.

Důrazně žádáme všechny, kteří využívají služeb kompostárny, aby pravidla pro odkládání bioodpadu dodržovali.


Kompostárna funguje během roku od 1. března do 30. listopadu.
Provozní doba:
pondělí – pátek 14:00 - 17:00 hodin
sobota 8:00 - 13:00 hodin

V době fungování kompostárny (březen – listopad) je zastaven sběr bioodpadu na sběrném dvoře na Vesecku, provozovaném Technickými službami Turnov, s. r. o.


Ing. Zuzana Sedláková, MěÚ Turnov, OŽP

Vytvořeno 22.4.2009 | přečteno 1795x | Richard Mochal
load