Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

I občané Turnova mohou být zapojeni do výběrového šetření

Životní podmínky 2014, autor: ilustrační obrázek

Český statistický úřad organizuje v roce 2014 v souladu se zákonem o státní statistické službě výběrové šetření o životních podmínkách domácností v České republice EU-SILC 2014 (Životní podmínky 2014).

Toto šetření navazuje na předchozí ročníky a může se uskutečnit i v domácnostech v Turnově. Smyslem zjišťování je získávat dlouhodobě srovnatelné údaje o sociální a ekonomické situaci v 32 evropských zemích a dalším cílem je získat data pro výpočet ukazatelů peněžní a materiální chudoby.

Šetření se uskuteční na území České republiky v 9 962 domácnostech, z nichž se 5 962 zúčastnilo šetření již v minulých letech. Všechny domácnosti byly do šetření zahrnuty na základě náhodného výběru počítačem. Vlastní šetření proběhne v době od 22. února do 11. května 2014 prostřednictvím speciálně vyškolených tazatelů. Do šetření budou zahrnuty všechny osoby, které mají ve vybraném bytě obvyklé bydliště.

Pracovníci zapojeni do šetření se budou prokazovat průkazem tazatele a příslušným pověřením, které jim vydá Krajská správa ČSÚ. Toto pověření ve spojení s občanským průkazem nebo průkazem zaměstnance ČSÚ je opravňuje k provedení šetření Životní podmínky 2014. Ve všech fázích zpracování je zaručena anonymita zjištěných údajů a získaná data jsou důsledně chráněna podle přísných požadavků zákona č. 89/1995 Sb. o státní statistické službě, ve znění pozdějších předpisů, a podle zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů. Všichni pracovníci zúčastnění na zjišťování a procesu zpracování jsou vázáni mlčenlivostí o všech šetřených skutečnostech v souladu se zákonem. Případné dotazy týkající se šetření zodpoví pracovnice Krajské správy ČSÚ Ing. Jana Hauserová na telefonních číslech 485 238 804 nebo 737 280 481.

Vytvořeno 21.2.2014 10:49:12 | přečteno 437x | Bc. Radek Drašnar