Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Hasiči mohou zasáhnout u bodavého hmyzu, ne ale vždy!

hasič odstraňuje roj včel, autor: ilustrační obrázek

V posledních dnech byli hasiči v Libereckém kraji často voláni k likvidaci sršňů, vos a včel.

Než však lidé vytočí číslo na hasiče, měli by vyhodnotit nebezpečnost situace. Hasiče není možné volat vždy a ani nedisponují prostředky a přípravky jako specializovaná firma, která má na starosti deratizační a dezinsekční služby. Podstatou výjezdu hasičů je provádění likvidace rojů a hnízd pouze tehdy, když hrozí nebezpečí z prodlení. Hasiči vyjíždějí likvidovat nebezpečný hmyz na veřejné prostranství, kdy hrozí pobodání člověka nebo alergika, v případech, kdy se roj usadil na veřejné budově, dětském hřišti, mateřské školce, nemocnici apod. Likvidaci je určitě dobré nechat na odbornících a nepouštět se do ní sám pomocí biolitu či laku na vlasy a ještě k tomu bez ochranných pomůcek. Navíc někdy i zakoupení ochranných pomůcek a přípravků může vyjít dráž, než zaplatit zásah specializované firmy.

Zdroj: HZS LK

Vytvořeno 24.6.2013 9:48:49 | přečteno 703x | Bc. Radek Drašnar