Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Hasiči cvičili v kontejneru

cvičení v flashover kontejneru, autor: ilustrační foto

Členové jednotky Sboru hasičů města Turnova se v sobotu 28. června 2014 zúčastnili výcviku na trenažéru zvaném FlashOver kontejner (FOK) ve Vysokém Mýtě.

 

FlashOver kontejner je zařízení sloužící k simulaci reálných podmínek při požáru v uzavřeném prostoru, například v bytech. Hasiči jsou v tomto trenažéru vystaveni značnému tepelnému zatížení a za snížené viditelnosti se zde za odborného dohledu instruktorů učí technikám hašení a zvládání krizových situací na hranici fyzické a psychické odolnosti. „Tento výcvik patří mezi nejnáročnější, o čemž se přesvědčili naši turnovští hasiči spolu s kolegy z Lomnice nad Popelkou,“ říká velitel Sboru hasičů města Turnova Martin Bartoníček a dodává, že členové jednotky přijali cestu do Vysokého Mýta s velkým nadšením. „Všichni si totiž uvědomili, jak je takový speciální výcvik pro jednotky požární ochrany potřebný a důležitý,“ uvedl Bartoníček. Poděkování patří vedoucímu výcviku plk. Janu Málkovi a všem instruktorům trenažéru, kteří se podíleli na bezchybném průběhu výcviku a byli velmi vstřícní. „Poděkovat musím také řediteli semilského územního odboru Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje plk. Jiřímu Kovalskému, bez něhož bychom nemohli výcvik v FlashOver kontejneru absolvovat,“ uzavřel Bartoníček.
Vytvořeno 1.7.2014 14:37:59 | přečteno 853x | Bc. Radek Drašnar