Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Férově posnídat můžete každý měsíc

Férová snídaně, autor: ZAZemí

Lidé z komunitní zahrady ZAZemí, Muzea Českého ráje a Kavárny Muzeum se společně dohodli, že po květnovém úspěchu budou i nadále pořádat Férové snídaně.


Od července 2014 se každou první neděli v měsíci od 10:00 hodin budou při pěkném počasí v atriu muzea nebo při dešti v kavárně scházet příznivci takzvané Férové snídaně. Jejich cílem je podělit se o vlastní snídani a na oplátku ochutnat pochutiny od ostatních, posnídat na čerstvém vzduchu za vůně kávy, setkat se při tom s přáteli nebo získat nové a třebas i poznat svého dodavatele zeleniny. „V dnešní uspěchané době si na takto strávené dopoledne málokdo najdeme čas, ale stojí to za to a energie pak budete mít na celý zbytek měsíce,“ říká zakladatelka turnovské komunitní zahrady Kamila Brůžková a upřesňuje, že by každý měl s sebou přinést džemy, pomazánky, ovoce, zeleninu, nejlépe vlastní produkce nebo z místních zdrojů. Pečivo zajišťuje zahrada ZAzemí a o kávovou vzpruhu se postará Kavárna Muzeum. Při hezkém počasí je vhodné vzít s sebou také deku nebo karimatku. „Nadšeni z květnové Férové snídaně jsme se rozhodli na společná dopoledne ve stylu pomalého rozjezdu scházet jednou do měsíce. Férovou snídani jsme pořádali v rámci celosvětového dne pro fair trade. V našem podání to bylo hlavně o lokálních produktech a kvalitních potravinách, které jsme dali na společný stůl, a každý ochutnával dle libosti. Díky plným žaludkům a přátelské atmosféře se nám nikomu ani nechtělo domů. Budeme se proto scházet pravidelně a rádi uvítáme i nové tváře. Strach a nejistotu stranou, protože neděle jsou na pohodu,“ vysvětluje Brůžková a všechny zájemce na Férové snídaně zve.

ikona souboruPlakát


Vytvořeno 27.6.2014 10:05:26 | přečteno 596x | Bc. Radek Drašnar