Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Exkurze do polského Lwowku Slaského

Lwowecké achátové léto

V rámci projektu Dvě města, dva drahé kameny – společně se poznávejme a prezentujme, který realizuje Město Turnov – Odbor cestovního ruchu, se 13. 7. 2013 uskutečnila exkurze do Lwowku Slaského na 16. ročník Lwoweckého achátového léta, největší mineralogické slavnosti na území Polska.

Tato akce je prezentována  jako  svátek sběratelů a hledačů pokladů země a na tři dny se město stává mineralogickou metropolí Polska.

Účastníci exkurze se zúčastnili nejen samotné akce, ale prohlédli si město, navštívili mineralogiské výstavy uspořádané v budově staré renesanční radnice, v průvodcích uváděné jako nejkrásnější radnice na území Polska, podívali se do kostelů a někteří vystoupali na Lubaňskou věž, která spolu s Boleslawieckou věží byla součástí městských hradeb  a z jejíhož vrcholu se naskytnul krásný pohled na samotné město i jeho okolí.

V rámci dne došlo i k setkání s polskými kamenáři, kteří se v minulém týdnu účastnili akce: Kámen a šperk v Českém ráji na turnovském náměstí.

Účastníci exkurze byli spokojeni a přálo nám i počasí. Kromě zážitků si většina odvážela nějaký zajímavý špek či drahý kamínek na památku a připomínku akce i samotného města Lwowek Slaski.

Za OCR MěÚ Turnov Eliška Gruberová ing.

logotyp 20CZ PLeuroregion nisa

Lwowecké achátové létoLwowecké achátové léto

Vytvořeno 15.7.2013 9:38:38 | přečteno 524x | Alena Mojžíšová