Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Dejte si pozor na pochybné prodejce

masážní polštář Wellmax, autor: ilustrační foto (z www.google.cz)

V minulých dnech nabízeli prodejci ve vstupním prostoru obchodního domu Prior v Turnově rehabilitační a masážní polštáře zn. Wellmax. Oslovovali především seniory. Dovolujeme si upozornit, že praktiky prodejců nejsou seriózní. Vyzýváme proto veřejnost, aby od raději nic nekupovala.

Před nedávnem skupina prodejců operovala a podvedla několik lidí důchodového věku v Liberci. Odtud se jí díky zásahům České obchodní inspekce podařilo vyhnat, proto zkouší štěstí v jiných městech Libereckého kraje. Nekalých obchodních praktik a podvodného jednání se prodejci dopouštějí tím, že:

1. Tvrdí, že prodávají vysoce kvalitní a certifikovaný masážní polštář švýcarské výroby v hodnotě 12.000,- Kč. Nákupní cena pro ně je přitom pouhých cca 800,- Kč.

2. Cena po vylosování slevy činí pouze 6.000,- Kč. Všechny losy jsou výherní, na stejnou výši slevy, bez rozdílu toho, kdo právě losuje. Losující však získá pocit, že slevu získává jenom on sám.

3. Prodejci oslovují pouze důchodce.

4. K prodeji využívají lží o výrobku, manipulaci a nátlak.

5. V kupní smlouvě mají možnost od ní odstoupit do 14 dnů. Což důchodci nezapomenou sdělit a říct mu, že se jedná o bezproblémový úkon.

6. V domovské provozovně v Teplicích mají vylepené neexistující telefonní číslo na odpovědnou osobu. Číslo uvedené na razítku je přesměrováno na záznamník.

7. Zboží nelze vrátit na místě, kde bylo zakoupeno. Nelze ho vrátit ani osobně na určeném místě provozovny v Teplicích. Vše pouze písemně.

8. Totéž platí při uplatnění reklamace.

9. Prodejce si nepřebírá doporučenou poštu, například od exekutorů nebo městského úřadu. Šance, že si převezme písemné odstoupení od kupní smlouvy je minimální.

Prodejce byl již v minulosti řešen Českou obchodní inspekcí v Ústeckém kraji pro odepření práva na odstoupení od kupní smlouvy. Je zcela patrné, že odstoupení od smlouvy je pro seniora účelově ztíženo a je téměř nemožné. Veškeré výše uvedené skutečnosti nesou jasné prvky podvodného jednání.

(Zdroj: Jakub Ludl, Liberec)

http://www.libereckadrbna.cz/profile/jakub-ludl/blog/20-pozor-na-smejdy-tentokrat-v-turnove/

Vytvořeno 23.9.2013 11:16:10 | přečteno 1914x | Bc. Radek Drašnar