Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Česko-saský projekt podporující zájem o přírodní vědy byl zahájen

česko-saský projekt

Turnov spolu s německou Ottendorf-Okrillou získal v srpnu 2013 příslib dotace na projekt „Společná cesta k přírodním vědám“ z fondů EU prostřednictvím Programu na podporu přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko.

Programu na podporu přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko. Původní záměr spojený s rekonstrukcí hvězdárny v Turnově byl z důvodu limitujících finančních zdrojů operačního programu přepracován na drobné investiční úpravy a nákupy do budovy Střediska pro volný čas dětí a mládeže „Žlutá ponorka“. Cílem projektu je rozvíjet přeshraniční spolupráci mezi naším městem  a obcí Ottendorf-Okrilla v oblasti práce s mládeží a dětmi a podnítit zájem mladé generace o přírodní a technické vědy a německý jazyk.

Realizace projektu již začala. 3. září jsme uvítali v Turnově saskou delegaci s členy projektového týmu a předběžně jsme jednali o termínech aktivit. Zajímavějším byl pro nás workshop učitelů 2. října v Německu. Ten nás seznámil s velmi inspirativními aktivitami na německých školách.  Při příchodu k jedné z nich jsme minuli obrovský přístřešek s přibližně 120 jízdními koly. Na nich přijíždějí žáci z okolních vesnic, aby stihli začátek vyučování v 7:30 hodin. Každý cyklista musí projít dopravním školením a obdržet osvědčení. Překvapila nás i výzdoba školních učeben a pracovních dílen, na které se ve většině případů podíleli rodiče dětí. Nádherné malby zdobily dveře i zdi a vytvářely zcela jedinečné interiéry. Zajímavým doplňkem výbavy některých učeben byly masážní sedačky na židličkách.

Předpokládané celkové způsobilé výdaje na projekt činí za Město Turnov 119.853 € (cca 3 mil Kč) a z 90% by měly být náklady kryty dotací. Projekt je realizován ve spolupráci se Střediskem pro volný čas dětí a mládeže a koordinátorem aktivit byl určen Ing. Tomáš Špinka. Je naplánován na dvanáct měsíců a zhruba kopíruje letošní školní rok. Účastníci se mohou těšit na dvoudenní společné přírodovědecké dílny v obou partnerských městech nebo na pětidenní přírodní kempy na české a saské straně. Další informace najdete na webových stránkách Města Turnova v sekci Dotace a projekty.

evropsky fond pro regionální rozvojZiel 3

česko-saský projekt česko-saský projekt

Vytvořeno 15.10.2013 14:15:19 | přečteno 744x | Bc. Radek Drašnar
load