Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Byty pro seniory se sociální potřebností a pro zdravotně postižené jsou k dispozici

Penzion v Žižkově ulici, autor: R. Drašnar

Město Turnov a Zdravotně sociální služby Turnov nabízejí volné byty v domech s byty zvláštního určení v Žižkově ulici (Penzion) a na Výšince (Dům s pečovatelskou službou).

V těchto zařízeních zajišťují Zdravotně sociální služby Turnov pečovatelskou službu. Byty jsou určeny pro občany, kteří se ocitli v nepříznivé sociální situaci, pobírají starobní  nebo invalidní důchod a jejich zdravotní stav je takový, že nepotřebují komplexní péči po celý den, ale stačí jim částečná pomoc druhé osoby. Například potřebují přinést nákup, doprovodit k lékaři, zabezpečit oběd, pomoci s údržbou domácnosti a péčí o vlastní osobu, při zajištění hygieny apod. Provoz pečovatelské služby je v pracovní dny od 7:00 do 19:00 hodin, o víkendech se provádí pouze rozvoz obědů.

Bydlení v těchto domech a možnost využívání pečovatelské služby podle své aktuální potřeby umožňuje vést poměrně samostatný život ve vhodných podmínkách.
Podrobné informace najdete na internetových stránkách Zdravotně sociálních služeb Turnov www.zsst.cz nebo přímo u vedoucích úseků pečovatelské služby.

Kontakty:
Vladimíra Chuchlíková, vedoucí PS Žižkova ulice, tel. 777 767 876
Jana  Čejková, vedoucí PS Granátová ulice,  tel. 777 767 875

Vytvořeno 24.1.2014 11:54:14 | přečteno 1143x | Bc. Radek Drašnar