Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Bylo schváleno nové Nařízení k zabezpečení požární ochrany Libereckého kraje

Pozor na požáryq, autor: HZS

V úterý 28. června na svém zasedání schválila Rada Libereckého kraje nové Nařízení Libereckého kraje, kterým se stanoví podmínky k zabezpečení požární ochrany v době zvýšeného nebezpečí vzniku požáru.

Původní nařízení č. 4/2003 ze dne 4. listopadu 2003 tak přestane platit. Nařízení bude vyhlášeno ve Věstníku právních předpisů Libereckého kraje a účinnosti nabude 15. dnem po tomto vyhlášení.

Nařízení reaguje na novou Metodickou pomůcku pro období žňových prací, která vznikla na základě poznatků z předchozích let, kdy v letních měsících dochází k nárůstu počtu požárů. V loňském roce vyjížděli příslušníci HZS ČR k nejvyššímu počtu požárů za posledních 20 let. Metodika obsahuje návrh možných řešení k předcházení vzniku požárů, jeho šíření a k minimalizaci ohrožení zdraví a škod na majetku. Veškeré poznatky a vyhodnocení na krajích se tak vetkly právě do nového nařízení.

Naposledy byla doba zvýšeného nebezpečí vzniku požáru pro celé území Libereckého kraje stanovena vloni v srpnu, kdy počet požárů přírodních porostů během prvních devíti dnů v srpnu přesáhl o 420 % průměrná čísla letního období předchozího roku.

Metodickou pomůcku pro období žňových prací naleznete ikona souboruzde.

Mgr. Zdenka Štrauchová, HZS LK
Vytvořeno 29.6.2016 7:23:30 | přečteno 375x | anna.supikova
load