Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Živnostenský úřad informuje

statistika, autor: ilustrační obrázek

Obecní živnostenský úřad předkládá statistiku za 1. čtvrtletí letošního roku.


Z této statistiky vyplývá, že v prvním čtvrtletí roku 2014 bylo zrušeno na vlastní žádost 43 živnostenských oprávnění, což je o 13 více než ve stejném období roku 2013. K přerušení živností došlo v 328 případech, což je o 39 více než vloni. O obnovení živností požádalo 85 subjektů, což je o 18 více než v roce 2013. „Opět velice rádi sdělujeme, že stejně jako v minulých letech se počet podnikatelů v rámci našeho územního obvodu nesnížil. Právě naopak, došlo ke zvýšení počtu podnikatelů o 136,“ uvádí vedoucí obecního živnostenského úřadu Hana Lustigová a dodává, že celkový počet podnikatelů je 7 161. Zvýšil se i počet živností na celkových 10 612. „Je to o 571 více než za 1. čtvrtletí loňského roku,“ informuje Lustigová. Nejvyšší nárůst byl zaznamenán u živnosti koncesované o 238, dále o 159 u živnosti volné, 107 u řemeslné a 67 u živnosti vázané. „Na našem živnostenském úřadu evidujeme k 31. březnu 2014 nejvíce živnostenských oprávnění v rámci živnosti volné - výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 - 3 živnostenského zákona,“ uvedla Lustigová s tím, že celkem jich je 5 919. Od 17. října loňského roku došlo ke změně zákona, týkající se změn při prodeji lihu a lihovin nad 15% objemových jednotek. Smyslem této úpravy bylo získat přehled o prodejcích uvedené komodity. Do řádného termínu 17. dubna 2014 si požádalo o novou koncesovanou živnost pouze 320 podnikatelů. To je malé množství v porovnání s číslem 744 podnikatelů, kteří mají živnostenské oprávnění na hostinskou činnost, a počtem zhruba 2800 podnikatelů, kteří mají živnostenské oprávnění na volnou živnost – obor velkoobchod a maloobchod. „Ti bez vydání koncesované živnosti na prodej kvasného lihu, konzumního lihu a lihovin nemohou tuto činnost vykonávat, jinak se dopouštějí neoprávněného podnikání,“ varuje Lustigová.


Vytvořeno 14.5.2014 10:41:51 | přečteno 539x | Bc. Radek Drašnar