Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Závady městského rozhlasu se odstraňují

VISO - reproduktory, autor: R. Drašnar

Na varovném informačním systému obyvatelstva VISO, jež znají Turnované v podobě hlásičů a tlampačů na sloupech veřejného osvětlení, se v těchto dnech odstraňují závady.


Závady technického a akustického charakteru, malou či velkou slyšitelnost a celkové optimální nastavení systému řeší v polovině května 2014 dodavatelská firma. „Prosíme proto občany o pochopení a shovívavost. V rámci odstraňování závad mohou být relace odvysílány nebo zkoušky provedeny i mimo oficiální vysílací dobu,“  informuje pracovník krizového řízení městského úřadu Luboš Mrklas a děkuje obyvatelům za oznámení problémových či poruchových míst. Podle pravidel pro používání městského rozhlasu, která schválili zastupitelé v březnu 2014, jsou pravidelné relace vysílány vždy v pondělí v 10:00 a v 17:00 hodin. Varovný informační systém obyvatel zahrnuje 258 akustických bodů s 662 reproduktory na území celého města včetně okrajových částí. Byl pořízen z dotace Evropské unie v rámci projektu Digitální povodňový plán města Turnov – doplnění monitorovacího a hlásného systému města Turnov. Slouží především k varování obyvatelstva před nebezpečím a informuje o nařízeních k ochraně obyvatelstva. Používá se však také k šíření zpráv o dění ve městě.


Vytvořeno 16.5.2014 9:56:19 | přečteno 605x | Bc. Radek Drašnar