Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Zastupitelé odsouhlasili investiční priority

Maškovka

Zastupitelé na svém jednání 28. února schválili investiční priority na rok 2013 a tím dali zelenou k vypisování veřejných soutěží na dodavatele staveb či k zahájení realizací investičních akcí.

Přijatelná zadluženost města pod přípustnou hranici 130 mil. korun, nízká míra úrokových sazeb a nízké ceny stavebních prací jsou příznivé k tomu, aby mohly být v letošním roce zahájeny významné investiční akce.

Jedná se o především o zahájení prací na areálu Maškovka s rozpočtovými náklady 90 mil. Na podzim by mělo dojít k vypsání soutěže na dodavatele stavby. Ta by měla být zahájena na počátku příštího roku a první návštěvníci by se měli ve venkovním koupališti vykoupat v červnu roku 2015.

Další významnou investiční akcí je výstavba nového objektu Waldorfské mateřské školy v ulici Hruborohozecká v Turnově – Daliměřicích. Je rozpočtováno 24 mil. korun a v nejbližších dnech bude vypsáno výběrové řízení na dodavatele stavby. Realizace  je naplánována na období srpen 2013 – červenec 2014. První žáky by nová  mateřská škola měla přivítat v září roku 2014. Po dobu výstavby najde mateřská škola útočiště v budově hotelové školy ve Zborovské ulici.

Mezi investiční priority zařadili zastupitelé také 3. etapu regenerace sídliště u nádraží s rozpočtem více než 9 mil. korun v případě schválené dotace ve výši 4 mil. korun. V průběhu měsíce května a června letošního roku dojde k výběrovému řízení na dodavatele a samotná realizace by měla proběhnout do konce letošního roku. Částku 8,2 mil. korun pak bude potřeba přidat k případné dotaci 2, 3 mil. Kč na rekonstrukci budovy základní školy v Alešově ulici. Zde je nutné provést zateplení objektu, výměnu oken a úpravy vnitřních prostor. Do konce letošního roku bude vypsána soutěž na dodavatele a k samotné realizaci dojde v průběhu jarního a letního období příštího roku.

Vytvořeno 5.3.2013 11:35:30 | přečteno 1115x | Bc. Radek Drašnar