Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Zákaz pochůzkového a podomního prodeje

Vyhláška, autor: K. Preislerová

Radní města v pondělí 8. září 2014 odsouhlasili nařízení, kterým se zakazuje podomní a pochůzkový prodej.

Usnesením rady města č. 350/2014 bylo přijato Nařízení města č. 1/2014 o zákazu pochůzkového a podomního prodeje. Vedoucí obecního živnostenského úřadu Hana Lustigová nám k tomu sdělila „Toto nařízení omezuje prodej po domácnostech a veřejných prostranstvích města. Tedy klasické obcházení domů a bytů s nabídkou zboží či služeb bez předchozí objednávky a v prostorách, které k tomu nejsou určeny. Toto opatření má chránit především seniory před nevybíravým prodejem“.  Zároveň dodala, že nařízení neomezuje konání akcí sportovního ani kulturního charakteru a rovněž neomezuje prodej v předzahrádkách ani konání trhů. Jedná se například o prodejce "pobíhající" po náměstí Českého ráje s parfémy.

V případě, že Vás budou prodejci obtěžovat, neváhejte se obrátit na Městskou policii na lince 156.

ikona souboruNařízení o zákazu prodeje

Přehled vyhlášek a nařízení města
Vytvořeno 3.10.2014 9:17:23 | přečteno 1270x | Ing. Klára Preislerová