Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Výzva obecního živnostenského úřadu podnikatelům

Dne 1.7.2010 nabývá účinnosti zákon č. 227/2009 Sb., o základních registrech, který, mimo jiné zákony, mění i živnostenský zákon. Podle tohoto zákona provozovnám podnikatelů přidělí živnostenský úřad identifikační číslo provozovny. Toto se týká i provozoven zřízených přede dnem účinnosti tohoto zákona. Podnikatel je povinen začít užívat přidělené identifikační číslo provozovny nejpozději po uplynutí 1 měsíce.

Dne 1. 7. 2010 nabývá účinnosti zákon č. 227/2009 Sb., o základních registrech, který, mimo jiné zákony, mění i živnostenský zákon. Podle tohoto zákona provozovnám podnikatelů přidělí živnostenský úřad identifikační číslo provozovny a o tomto podnikatele vyrozumí. Toto se týká i provozoven zřízených přede dnem účinnosti tohoto zákona. Podnikatel je povinen začít užívat přidělené identifikační číslo provozovny nejpozději po uplynutí 1 měsíce.

V praxi to znamená, že na označení provozovny podnikatele údaji již dříve stanovenými přibude údaj o identifikačním čísle provozovny. Vzhledem k tomu, že v evidenci zdejšího živnostenského úřadu je asi 2800 provozoven podnikatelů, bude přidělování výše zmíněných čísel klást značné nároky na zaměstnance živnostenského úřadu.

Vzhledem k tomu, že se naši kontrolní pracovníci při své činnosti setkávají se skutečností, že v dané provozovně podnikatel již svou činnost ukončil, avšak provozování živnosti neoznámil, žádáme podnikatele, kteří v minulosti oznámili živnostenskému úřadu zřízení provozovny, ale svou činnost v ní již ukončili, aniž její zrušení živnostenskému úřadu oznámili, jak jim ukládá ust. § 17 odst. 3 živnostenského zákona, aby tak učinili co nejdříve, aby se předešlo přidělení identifikačního čísla na již neexistující provozovnu.

Na stránkách www.rzp.cz si může každý podnikatel ověřit, jaké aktuální údaje má
uvedeny v živnostenském rejstříku.

Bližší informace vám sdělíme buď přímo na Obecním živnostenském úřadě v Turnově na adrese Skálova čp. 72, v 1. poschodí nebo na tel. čísle 481 366 701.

Vytvořeno 10.6.2010 | přečteno 1175x | Richard Mochal
load