Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Vyvěsme vlajku pro naši republiku

česká vlajka

Starosta města Tomáš Hocke vyhlašuje u příležitosti letošního Dne vítězství kampaň s názvem Vlajka pro republiku.

Opět po roce přichází starosta města s kampaní Vlajka pro republiku. Zase bude v sekretariátu vedení města na turnovské radnici připraveno padesát státních vlajek pro ty, kteří se chtějí připojit k národní vzpomínce. Vzpomínce na ty, kteří bojovali za myšlenky svobodné Československé republiky, za vzletné myšlenky demokracie nebo „ jen“ za své rodiny a nejbližší.

Jaké pohnutky vedou starostu k vyhlášení kampaně? Proč je jeho přáním, aby co nejvíce budov ve městě bylo vyzdobeno symbolem české státnosti, státní vlajkou? Vysvětlení lze nalézt v jeho slovech, která zazněla minulý rok při pietní vzpomínce u Pomníku padlých: „Byl bych velmi rád, abychom si právě ve dnech velkých státních svátků – 8. května a 28. října tento symbol připomínali. Nejenom proto, že se to oficiálně má, ale především proto, že to tak vnitřně cítíme. Abychom se nestyděli vyvěsit na domě státní vlajku, dát do klopy trikolóru, přijít k pomníku položit květinu či zapálit svíčk, a to nejen v okamžiku pietního aktu. Vždy si můžeme představovat někde nad námi ty, kteří se nevzdali a bojovali za naši vlast a naši vlajku – mladé kluky, táty od dětí, maminy, dědy i babičky. Často přemýšlím, co si tam asi tak o nás myslí a jestli by své kroky nesměřovali jinak. Pokusme se proto naše chování dobrovolně změnit tak, aby se hrdinové boje za naši republiku nemuseli za nás stydět.“


Vytvořeno 28.4.2014 8:49:05 | přečteno 860x | Bc. Radek Drašnar