Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Výstraha ČHMÚ ze dne 1.4. 2015

městský rozhlas, autor: ilustrační foto

VÝSTRAHA PŘEDPOVĚDNÍ POVODŇOVÉ SLUŽBY ČHMÚ

Vydaná: středa 01.04.2015 11:58 do  (09:58 UTC)

od středy 01.04.2015 21:00  do čtvrtka 02.04.2015 21:00

Na jev: SILNÉ SNĚŽENÍ (VYSOKÝ STUPEŇ NEBEZPEČÍ):

V čerstvém severozápadním proudění, kolem tlakové níže nad Pobaltím, k nám zesiluje příliv chladného a vlhkého vzduchu. V noci a ve čtvrtek přes den bude přes naše území přecházet frontální vlna.

Ve středu bude i nadále foukat čerstvý západní vítr 7 až 12 m/s s nárazy 15 až 25 m/s, na hřebenech hor kolem 30 m/s (110 km/h). Vítr bude ve večerních a nočních hodinách slábnout. Pouze na jihozápadě Čech se i během čtvrtka mohou přechodně vyskytnout nárazy až 25 m/s.

Na Turnovsku hrozí pády stromů a ulámané větve. Hrozí nebezpečí zranění v lese.

V jihozápadní polovině republiky se v noci a ve čtvrtek dopoledne na frontální vlně vyskytne vydatné sněžení, při kterém se bude vytvářet sněhová pokrývka místy kolem 10 cm, na horách kolem 20 cm. Za frontální vlnou se ve studeném vzduchu budou ve čtvrtek odpoledne a večer vytvářet četné sněhové přeháňky. Ty budou provázené intenzivním sněžením, s

krátkodobým snížením dohlednosti a přechodnou tvorbou sněhové pokrývky i v

nižších polohách.

Na horách se budou do čtvrtečního večera vytvářet sněhové jazyky. V jihozápadní polovině území se budou sněhové jazyky přechodně tvořit v noci na čtvrtek a ve čtvrtek dopoledne už v polohách nad 500 m. n.m.

Vydalo: Centrální předpovědní pracoviště ČHMÚ - Praha/Josef Hanzlík

ve spolupráci s VGHMÚř

http://pocasi.chmi.cz/

http://hydro.chmi.cz/hpps
Vytvořeno 30.3.2015 11:00:55 - aktualizováno 1.4.2015 12:54:59 | přečteno 641x | lubos.mrklas
load