Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Výstavba Maškovky se zkomplikovala

pohled02

Projekt výstavby sportovně-rekreačního areálu v Maškově zahradě se zkomplikoval a ohrožen je časový harmonogram celé akce.


Komplikace v akci Maškova zahrada nastaly u soutěže na dodavatele stavby při hodnocení nabídek stavebních firem.  Nikdo ze šesti uchazečů nesplnil kritéria ceny do 150 miliónů korun, objevily se nabídky v rozmezí od 161 do 190 miliónů korun.  Výběrové řízení bylo proto zrušeno a bude nutné vyřešit, jak postupovat dál.  V podstatě existují jen tři možnosti. „Můžeme stavět pouze venkovní koupaliště a zimní stadion až v další etapě. Je také možné zvýšit finanční limit pro stavbu celého areálu najednou. Nebo můžeme konečné rozhodnutí nechat příštímu zastupitelstvu, které vzejde z podzimních komunálních voleb,“ vyjmenoval starosta města Tomáš Hocke. Každopádně je jasné, že původní časový harmonogram dodržen nebude. První návštěvníci si tedy na koupališti v květnu příštího roku nezaplavou a bruslaři na ledové ploše v říjnu roku 2015 nezabruslí.  O tom jak dál v celém projektu, rozhodnou zastupitelé města na mimořádném veřejném zasedání s jediným bodem programu. Uskuteční se ve čtvrtek 12. června 2014 od 18:00 hodin ve velkém sále Kulturního centra Střelnice.


Vytvořeno 4.6.2014 11:10:56 | přečteno 535x | Bc. Radek Drašnar