Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Vyšetřování zastupitelů bylo zastaveno

vizualizace Domu přírody

Na počátku dubna 2013 orgány Policie ČR zastavily vyšetřování zastupitelů města v souvislosti s projektem Domu přírody v Dolánkách.

Vyšetřování se týkalo plánované přeměny dolánecké školy na Dům přírody. Policie před časem obdržela trestní oznámení na neznámého pachatele, v němž anonymní oznamovatel vinil zastupitele z nehospodárného nakládání s veřejnými prostředky.  Na základě jejich rozhodnutí bylo totiž postupně v několika letech vynaloženo více než 850 tis. Kč na projektové a další přípravné práce spojené s tímto a předchozím projektem s ČVUT. Nakonec se celý projekt zastavil, protože zastupitelé v listopadu loňského roku zamítli podání žádosti o dotaci. Tím mělo dojít k mrhání prostředky a spáchání trestného činu, a tak byli turnovští zastupitelé postupně zváni k výslechu.  Vyšetřování ale bylo v minulých dnech zastaveno, neboť, jak sdělil mluvčí PČR, územního odboru Semily, por. Petr Kmínek, nebyly šetřením dle TŘ, §158, odst. 3 zjištěny skutečnosti důvodně nasvědčující tomu, že byl spáchán trestný čin. Celá věc byla proto založena na obvodním oddělení Policie ČR v Turnově.

Vytvořeno 9.4.2013 14:39:20 | přečteno 797x | Bc. Radek Drašnar