Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Vyjádření k záměru výstavby supermarketu Na Lukách

Komise pro rozvoj města a správu majetku na svém zasedání 4. 6. 2012 mj. projednávala záměr výstavby supermarketu Tesco v prostoru starého autobusového nádraží Na Lukách. Komise doporučila radě města NEPODPOŘIT záměr výstavby.

Komise pro rozvoj města a správu majetku na svém zasedání 4. 6. 2012 projednávala záměr výstavby supermarketu Tesco v prostoru starého autobusového nádraží Na Lukách. V rámci jednání byly řešeny dvě základní otázky:

  1. Zda v novém ÚP zachovat možnost budoucí výstavby v tomto prostoru? 
  2. Zda podpořit konkrétní záměr výstavby supermarketu Tesco?

Po diskuzi, ve které byl zohledněn názor vodoprávního úřadu, OŽP, stávající ÚP i koncept nového ÚP, názory členů komise, byla přijata následující usnesení: 

  • Komise doporučuje v novém ÚP zachovat v prostoru starého autobusového nádraží možnost výstavby. 8 pro/3 proti/4 se zdrželi. Konkrétní podmínky zástavby budou specifikovány v textové části nového ÚP - obecně výškově a hmotově přiměřené, architektonicky negativně neovlivňující vedutu města a vyhlídková místa a pohledy na údolí Jizery s respektováním územní rezervy pro vnitroměstskou komunikaci, pouze v pasivní zátopové zóně, vše ověřeno územní studií. 
  • Komise doporučuje NEPODPOŘIT záměr výstavby supermarketu Tesco v prostoru starého autobusového nádraží. 15 pro/0 proti/0 zdržel se. Důvodem tohoto jednohlasného usnesení bylo to, že navrhovaný objekt nesplňuje podmínky uvedené v předešlém bodu.

Obecně chci říci, že komise každý měsíc řeší spousty různých záměrů, projektů i spíše koncepčních rozvojových materiálů. Záměr Tesca byl pouze jedním z nich.

Tomáš Hocke, předseda komise

Vytvořeno 12.6.2012 | přečteno 1186x | Richard Mochal
load