Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Volby do zastupitelstv obcí 2010 - základní informace registračního úřadu

Základní informace zejména o podávání kandidátních listin, místu jejich podání a vzory základních dokumentů.

Vážení občané,
přestože je do voleb do zastupitelstev obcí relativně dostatek času a ani pan president zatím nevyhlásil jejich termín (předpoklad je v termínu 15. a 16. 10. 2010) předkládám těm, kteří se o tuto problematiku zajímají nebo budou přímo kandidovat základní informace zejména o podávání kandidátních listin, místu jejich  podání  a ikona souboruvzory základních dokumentů.
 
Registrační úřady pro volby do zastupitelstev obcí.
  1. obecní úřady v obcích, kde jsou zřízeny alespoň 2 odbory - přijímají, projednávají a rozhodují o registraci podaných kandidátních listin pro volby do zastupitelstva pouze "své" obce a plní další úkoly stanové zákonem o volbách do zastupitelstev obcí.
  2. pověřené obecní úřady - přijímají, projednávají a rozhodují o registraci podaných kandidátních listin pro volby do zastupitelstev obcí náležejících do jejich územního obvodu s výjimkou obcí, v jejichž obecním úřadu jsou zřízeny alespoň 2 odbory.

V této souvislosti připomínám, že kandidátní listiny do všech 37 obcí pověřeného úřadu Turnov se předkládají pouze tomuto úřadu.

Povinností pověřených obecních úřadů je zveřejnit nejpozději 85 dnů přede dnem voleb (pro volby do zastupitelstev obcí v r. 2010, které se uskuteční  zřejmě v polovině října 2010, tedy do cca  konce poloviny července 2010) na úřední desce, popř. způsobem v místě obvyklým, což bude vyhlášení termínu voleb.

  • seznam obecních úřadů v obcích, kde jsou zřízeny alespoň 2 odbory, kterým se podávají kandidátní listiny přímo,
  • seznam obcí, ze kterých se kandidátní listiny podávají příslušnému pověřenému obecnímu úřadu.
Podávání kandidátních listin.
 
Kandidátní listiny se podávají nejpozději do 16.00 hodin 66 dnů přede dnem voleb registračnímu úřadu. (tj. pro volby do zastupitelstev obcí v r. 2010, které se uskuteční  zřejmě v polovině října 2010, tedy cca v 1. polovině srpna 2010).
 
Je-li kandidátní listina doručována poštou, rozhodující je den (případně poslední den lhůty - hodina) jejího doručení, nikoliv jejího podání u provozovatele poštovních služeb.
Zákon o volbách do ZO neumožňuje podávání kandidátní listiny prostřednictvím veřejné datové sítě na elektronickou adresu (mailem) ani prostřednictvím datové schránky.
 
Registrační úřad potvrdí podání kandidátní listiny zmocněnci volební strany nebo nezávislému kandidátu.
 
Zdeněk Hovorka
vedoucí odboru správního
Vytvořeno 16.6.2010 | přečteno 1043x | Richard Mochal
load