Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Vlajka vlála pro Ukrajinu

vlajka Ukrajiny, autor: ilustrační foto

Město Turnov se ve středu 21. května 2014 připojilo k akci Vlajka pro Ukrajinu a vyvěšením ukrajinské vlajky na budově radnice symbolicky vyjádřilo podporu lidem na Ukrajině, kteří se zasazují za demokratické hodnoty a transformaci své země.

 

Ve středu 21. května uplyne půl roku od chvíle, kdy začaly demonstrace v Kyjevě na protest proti rozhodnutí vlády a prezidenta nepodepsat asociační dohodu s Evropskou unií. Ukrajinu poté zaplavila vlna demonstrací, které požadovaly změny, jež by zemi zaručily transparentní ekonomiku, méně korupce a demokratické svobody. V lednu situace začala eskalovat poté, co ozbrojené složky při zásazích použily střelné zbraně a na ulicích se objevili první mrtví. Následovaly krvavé střety na kyjevském Majdanu, útěk prezidenta Janukovyče a anexe Krymu k Rusku. Situace je nadále napjatá na východě Ukrajiny, kde dochází k nepokojům a ke střetům s prorusky orientovanými separatisty. I přesto se i ve východních částech země každý týden konají akce na podporu jednotné Ukrajiny a transformačního úsilí. „Vyvěšením vlajky město Turnov symbolicky podpořilo právě ty, kteří usilují o celistvost Ukrajiny a reformy, jež jí zajistí transparentní ekonomické a politické prostředí,“ uvedl starosta města Tomáš Hocke. Akci organizovala společnost Člověk v tísni.


Vytvořeno 21.5.2014 7:18:52 | přečteno 688x | Bc. Radek Drašnar