Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Vlajka vlaje pro Tibet

tibetská vlajka na radnici, autor: R. Drašnar

Město Turnov se i v roce 2014 přidává k akci Vlajka pro Tibet. O připojení ke kampani rozhodli zastupitelé svým usnesením na únorovém zasedání.


Iniciativa Vlajka pro Tibet vznikla v polovině devadesátých let minulého století v západní Evropě s cílem poukázat na dlouhodobé porušování lidských práv v Tibetu a také jako připomínka na povstání Tibeťanů proti čínské okupaci své země roku 1959, v němž jich přišlo více než 80 tisíc o život. Dnes je tibetská vlajka také symbolem nesouhlasu s porušováním lidských práv i v jiných zemích.  Vlajky pro Tibet se  v České republice poprvé vyvěšovaly v roce 1996, tehdy pouze ve čtyřech městech. V loňském roce kampaň podpořilo 467 obcí, měst, městských částí nebo krajů. „Letos je Turnov jedním  z 597 míst, kde bude tibetská vlajka 10. března 2014 na sídle obce, města, městské části nebo kraje vlát,“ sdělil starosta města Tomáš Hocke.


Vytvořeno 10.3.2014 7:51:31 | přečteno 778x | Bc. Radek Drašnar