Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

V Turnově zasedala krajská sekce Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska

Dne 30. 5. 2012 proběhlo v zasedací místnosti Městského úřadu v Turnově jednání krajské sekce Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska. Na programu jednání byla především diskuze o zkvalitnění prezentace Dnů evropského dědictví pro veřejnost.

Tento pravidelný program v polovině září zahrnuje výjimečnou nabídku našich kulturních památek. V letošním roce je novinkou, že komplexní informace získají zájemci nejen prostřednictvím webových stránek www.ehd.cz, ale i na stránkách MF Dnes.

Dny evropského dědictví (European Heritage Days, dále EHD) každoročně v měsíci září otevírají nejširší veřejnosti brány nejzajímavějších památek, budov, objektů a prostor včetně těch, které jsou jinak zčásti nebo zcela nepřístupné. V této souvislosti je pořádána i řada doprovodných kulturních akcí. Cílem EHD je hledání kořenů naší, evropské i světové civilizace.

Pozornost byla dále věnována projektu, který by umožnil majitelům mobilních telefonů získávat jejich prostřednictvím maximální informace o památkách a programech v nich. Letos by tato zajímavá nabídka měla fungovat právě při Dnech evropského dědictví.

PhDr. Hana Maierová, předsedkyně krajské sekce SHSČMS

Vytvořeno 6.6.2012 | přečteno 1102x | Richard Mochal
load