Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

V Turnově byl zaznamenán zvýšený výskyt potkanů

potkan - ilustrativní obrázek, autor: Kateřina Doubravová

V součinnosti s jarní deratizací v objektech Města Turnova probíhala i deratizace kanalizačních sítí Severočeských vodovodů a kanalizací, a.s. Největší výskyt potkanů byl na sídlištích a v ulicích Jeronýmova a Rokycanova.

Preventivní deratizaci, která by měla zabránit zvýšenému výskytu potkanů, provádí ve svých objektech Město Turnov každoročně. V součinnosti s tímto opatřením je prováděna také deratizace kanalizačních sítí Severočeských vodovodů a kanalizací, a.s.

V  květnu tohoto roku proběhla deratizace v těchto lokalitách: sídliště Výšinka, Nádražní, Přepeřská, Patočkovo sídliště, Studentská, Markova, Dvořákova, Hluboká, Trávnice, Pekařova, nám. Českého ráje, Jeronýmova, Rokycanova. Největší výskyt hlodavců byl na sídlištích a v ul. Jeronýmova a Rokycanova.

Jak se písemně vyjádřil zástupce ředitele oblastního závodu Turnov SČVK, a.s. Ing. Pěnička: „Jde o to, že lidé si potkany vyloženě vykrmují tím, co pouštějí do odpadu (zbytky jídla) a potom se diví, že jim běhají po ulici“.

Kateřina Doubravová, kancelář tajemníka

Vytvořeno 3.7.2012 15:24:20 | přečteno 1333x | Kateřina Doubravová
load