Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

V Turnově a okolí vzrůstá počet podnikatelů

živnostenský list

Podle statistiky obecního živnostenského úřadu v Turnově k 31. 12. 2013 došlo v loňském roce k vyššímu nárůstu počtu podnikatelů, než tomu bylo v letech minulých.

Počet podnikatelů se v roce 2013 v územním obvodu Turnova nesnížil, právě naopak. Došlo ke zvýšení počtu o 95. V loňském roce bylo zrušeno na vlastní žádost 126 živnostenských oprávnění, což je o 9 méně než v předchozím roce 2012. Živnost byla přerušena v 867 případech, což je o 10 více než v roce minulém. O obnovení živností požádalo 302 subjektů, o 31 více než v roce 2012.

Oproti roku 2012 se o 359 zvýšil počet živností na celkových 10 340. Nejvyšší nárůst byl zaznamenán u živnosti volné o 133, dále o 75 u živností vázaných, o 63 u živností řemeslných a o 88 u živností koncesovaných. Od 17. října 2013 došlo k úpravě zákona, týkající se změn při prodeji lihu a lihovin nad 15% objemových jednotek. Smyslem úpravy je získat přehled o prodejcích uvedené komodity. Do konce roku 2013 požádalo o novou koncesovanou živnost pouze 78 podnikatelů, což je jen malý počet v porovnání s číslem 675 podnikatelů, kteří mají živnostenské oprávnění na hostinskou činnost a zhruba 2800 podnikatelů, kteří mají živnostenské oprávnění na volnou živnost – obor velkoobchod a maloobchod a o nichž se dá předpokládat, že tuto koncesi budou pro své podnikání potřebovat.

„Pro zajímavost uvádím, že zprovozněním základních registrů, informačního systému evidence obyvatel, dochází k propojení těchto agend i s registrem živnostenského podnikání. Potom nám do živnostenského rejstříku chodí „hlášky“ - avíza, která upozorňují na veškeré změny. Jen v roce 2013 jsme těchto „avíz“ zpracovali na 1 302, což bylo o 57 více než v roce minulém,“ sdělila vedoucí turnovského živnostenského úřadu Hana Lustigová.

Celou statistiku živnostenského úřadu naleznete ikona souboruzde.

Vytvořeno 28.1.2014 11:30:26 | přečteno 855x | Bc. Radek Drašnar