Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Upozornění na novelu zákona o silniční dopravě

Městský úřad, Obecní živnostenský úřad Turnov upozorňuje podnikatele v oblasti silniční motorové dopravy nákladní i osobní a taxislužby na skutečnost, že dnem 1. 6. 2012 vstoupil v platnost zákon č.119/2012 Sb., kterým se mění zákon č.111/1994 Sb., o silniční dopravě, ve znění pozdějších předpisů a další související předpisy.

Novela je reakcí na již platné Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č.1071/2009 ze dne 21. října 2009, kterým se zavádějí společná pravidla týkající se závazných podmínek pro výkon povolání v silniční dopravě. Kromě rozsáhlých změn samotného zákona o silniční dopravě dozná zásadních změn i úprava, daná zákonem č.455/1991Sb., o živnostenském podnikání, v platném znění (živnostenský zákon), a to takto: 

Držitelé doposud platných koncesí pro celou oblast „Silniční motorové dopravy" - nákladní vnitrostátní i mezinárodní, osobní i taxislužby budou moci svoji živnost provozovat i nadále, ovšem za podmínek, stanovených v této novele a postupně jim budou vydávána nová rozhodnutí o udělení koncese v závislosti na druhu provozované dopravy.

Postup bude následující:
1) pro podnikatele v oblasti silniční motorové dopravy nákladní vnitrostátní a mezinárodní provozované vozidly o největší povolené hmotnosti do 3,5 t; pro podnikatele v oblasti osobní dopravy vozidly určenými pro přepravu nejvýše 9 osob včetně řidiče; pro podnikatele v oblasti taxislužby - bez zásadních změn, dosavadní oprávnění k podnikání zůstávají i po novele v platnosti, sladění s novou legislativou bude probíhat postupně (podnikatel nemusí o změnu rozhodnutí o udělení koncese žádat, nepředkládá žádné doklady).
2) pro podnikatele v oblasti silniční motorové dopravy nákladní vnitrostátní a mezinárodní, provozované vozidly o největší povolené hmotnosti nad 3,5 t; pro podnikatele v oblasti osobní dopravy vozidly určenými pro přepravu více než 9 osob včetně řidiče.

Dosavadní oprávnění k podnikání zůstávají v platnosti, podnikatel však bude mít povinnost požádat v termínu do 31. 5. 2013 živnostenský úřad o změnu rozhodnutí o udělení koncese a doložit nové doklady o odborné způsobilosti odpovědného zástupce podle nových pravidel!

Bližší informace na tel. 481 366 701, 481 366 705.
Hana Lustigová, vedoucí živnostenského úřadu

Vytvořeno 28.6.2012 14:57:18 | přečteno 1366x | Richard Mochal
load