Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Úklid odpadků na den Země v Turnově

Každý rok se Město Turnov zapojuje do akce "Den Země", kdy se dobrovolníci z řady občanů, studentů, pedagogů vydávají uklízet naše město, parky i Český ráj.

Den Země - 22. Dubna - se slaví po celém světě od roku 1970, kdy jej poprvé vyhlásili američtí studenti. Akce, které se v roce 1970 zúčastnilo několik milionů občanů, měla veliký ohlas a zahájila tak tradici oslav Dne Země.

Této tradiční akce se zúčastňují všechna větší města v České republice a Turnov se opět v letošním roce připojil. V Turnově a jeho okolí se u příležitosti Dne Země, který byl letos v úterý, uskutečnil velký úklid, který spočíval ve sbírání odpadků. Úklidu se zúčastnila většina turnovských základních a středních škol a úklid probíhal od 21. dubna do 29. dubna podle časových možností jednotlivých škol a také podle počasí. A že bylo co uklízet!

Školáci a studenti vyčistili například údolí Jizery v Dolánkách, okolí Stebenky, Vazoveckého i Odolenovického potoka. Dál sbírali odpadky v turnovských sídlištích, parcích, v okolí svých škol a uklízeli také veřejná prostranství ve městě. Některé skupiny věnovali čas úklidu v Českém ráji – okolí Hlavatice a dál k Vadštejnu a také cesty z Turnova do Sedmihorek.

Podle informací z Technických služeb Turnov s.r.o. bylo sebráno přibližně 480 kg odpadů. Z celkového množství bylo přibližně 380 kg směsného komunálu, 20 kg kovu, zbytek bylo sklo a plasty.

Městský úřad Turnov, odbor životního prostředí, tímto děkuje všem dětem, studentům i pedagogům, že pomohli uklidit naše město a okolí a tak zbavili přírodu nepořádku.

Vytvořeno 7.5.2008 | přečteno 1120x | Richard Mochal
load