Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Týden knihoven byl zahájen tiskovou konferencí Města Turnova

Tisková konference - Knihovna, autor: Eva Kordová

Tradiční tisková konference, která se vždy koná na začátku měsíce, byla v říjnu netradiční. Uskutečnila se přímo v prostoru Knihovny Antonína Marka v Turnově.

A to u příležitosti zahájení Týdne knihoven. Kromě zástupců vedení města, městské policie a novinářů byl přítomen i ředitel knihovny Jaroslav Kříž, který je ve funkci ředitele dva měsíce. Doprovázela ho také radní Eva Kordová, která je s knihovnou řadu let spjata a má na starost kulturní pořady. „Jsem moc rád, že vedení přišlo sem k nám do knihovny. Jsem rád za šanci vést knihovnu a chtěl bych ji uchopit,“ sdělil v úvodu Jaroslav Kříž. Na jeho slova navázala Eva Kordová. „Týden knihoven vždy začíná ve městech tiskovou konferencí. My vždy chodili na radnici. Proto jsem ráda, že se tak poprvé uskutečnila přímo v knihovně,“ dodala Kordová.

Tisková konference - Knihovna

Přítomní měli možnost zažít a vidět, jak knihovna funguje a v jakých podmínkách se zde pracuje. Letošní týden knihoven, který probíhá od 5. do 11. října má podtitul „Zažijte knihovnu jinak“. Na to navazuje i turnovská knihovna, která na neděli 11. října připravila společenskou akci, při které se kromě doprovodného programu pro děti i dospělé bude odhalovat socha sv. Jeronýma, jejíž autorkou je absolventka SUPŠ Andrea Kosecová.

Kromě diskuse nad budoucím umístěním knihovny probíhala i tradiční tisková konference, ve které starosta města Tomáš Hocke novinářům sdělil aktuality z jednání rady, zastupitelstva a radnice a pozval přítomné na slavnostní otevření zimního stadionu 28. října.

Velitel turnovské městské policie Luboš Trucka novinářům pohovořil o novém pomocníkovi, který pomáhá v jejich týmu. Jde o nového policejního psa, který bude pomáhat strážníkům při práci. Pes dokáže na pachatele nejen číhat a vystrašit ho, ale i zaútočit. Do budoucna bude pes používán i pro vyhledávání osob.

Týden knihoven

Vytvořeno 7.10.2015 6:36:04 | přečteno 561x | Ing. Klára Preislerová