Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Turnovští hasiči v roce 2013

hasiči Turnov u dopravní nehody, autor: SHMT

Sbor hasičů města Turnova je jednotkou požární ochrany města, která byla založena rozhodnutím zastupitelstva města a začala fungovat od 1. 1. 2001. Také v roce 2013 turnovští hasiči dokázali, že mají své pevné místo v organizačních strukturách města a přispívají k bezpečnosti občanů.

 

Sbor hasičů města Turnova v současnosti tvoří 17 členný tým hasičů, který zasahuje při mimořádných událostech na území Turnova i mimo něj. V roce 2013 jednotka byla vyslána k 75 mimořádným událostem, z toho 33 dopravním nehodám, 23 požárům a 16 technickým zásahům. „Oproti předchozímu období došlo v roce 2013 k nárůstu počtu mimořádných událostí o 23 procent,“ informoval velitel jednotky Martin Bartoníček. Turnovští hasiči se také zúčastnili tří taktických cvičení pořádaných Hasičským záchranným sborem Libereckého kraje. Pečlivě se po celý rok připravovali na zvládání úkolů při řešení mimořádných událostí formou školení pořádaným velitelem jednotky, praktického výcviku a fyzické přípravy. „Jedním z nejdůležitějších úkolů jednotky jsou zásahy při dopravních nehodách, zvláště na komunikacích R10 a R35,“ konstatoval Bartoníček a doplnil, že pro nácvik a zdokonalení činnosti při vyprošťování osob z havarovaných vozidel hasiči využívají autovrakoviště pana Friče. Zde spolu s profesionálními kolegy ze stanice Turnov provádějí cenný a potřebný společný výcvik. Velkou zkušeností pro ně byla návštěva u hasičského sboru ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi, kde mohli pod vedením zkušených instruktorů nacvičovat techniku vyprošťování osob z konstrukčně pevnějších moderních automobilů. „Ke konci loňského roku se podařilo jednotku částečně dovybavit věcnými prostředky do CAS 15. Přispěl na to Liberecký kraj z fondu požární ochrany a pomohla i neinvestiční dotace ministerstva vnitra a města Turnova,“ sdělil Bartoníček. Automobil CAS 15 byl vybaven zařízením, které umožňuje přenos dat a dalšími informacemi potřebnými k řešení mimořádných událostí. Turnovští hasiči jsou a nadále budou stabilní a akceschopnou složkou, která přispívá k bezpečnosti občanů Turnovska.


Vytvořeno 14.5.2014 10:26:14 | přečteno 578x | Bc. Radek Drašnar