Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Turnovské projekty v soutěži uspěly

QR kódy

Dva projekty, které spolu s partnery realizovalo město Turnov v rámci Operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Polská republika 2007 -  2013, uspěly v soutěži o nejinspirativnější projekt.


Vítězným se stal projekt s názvem Naučné stezky v česko-polském příhraničí. „Je velmi potěšitelné, že v uvedené soutěži byl nejlépe hodnocen projekt, který realizovalo společně město Turnov a Powiat Jaworski,“ netajila svoji radost Eliška Gruberová z bývalého odboru cestovního ruchu turnovské radnice, díky němuž vznikly v Turnově tři tematické poznávací stezky – Zámecká naučná stezka, Kamenářská stezka a Stezka po stopách židovských památek a byla vybudována naučná stezka v zámeckém areálu s parkem v polském Muchowě. Gruberová zároveň uvedla, že úspěchem je také čtvrté místo projektu Židovská kultura v česko-polském příhraničí. K jeho aktivitám například patřilo vydání DVD s filmem Židovské památky Českého ráje a okolí ve čtyřech jazykových mutacích či divadelní workshopy s židovskou tematikou pro českou a polskou mládež.  „Součástí projektu byly také dva festivaly židovské kultury v Jelení Hoře v roce 2012 a 2013 a společné propagační materiály,“ přiblížila Gruberová. „Cílem soutěže, kterou vyhlásil Společný technický sekretariát Centra pro regionální rozvoj ČR na konci května 2014, bylo seznámit širokou veřejnost se zajímavými projekty realizovanými v rámci Operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Polská republika 2007 – 2013,“ vysvětlil vedoucí olomouckého Společného technického sekretariátu Karel Schmied a doplnil: „Do soutěže byly nominovány projekty, jejichž realizace byla ukončena nejpozději v roce 2013.“ Projekty byly do soutěže navrženy pracovníky českých krajských a polských maršálkovských úřadů, kteří vybírali nejlepší z těch, které byly realizovány na území daného regionu. Při výběru projektů byl brán zřetel na příspěvek projektu k dosažení cílů Programu a rozvoji přeshraničních vazeb, dopad projektu do příhraničí a výjimečnost aktivit, které mohou inspirovat další subjekty k následování. „Celkem bylo nominováno 17 projektů, z nichž veřejnost vybrala prostřednictvím internetového hlasování nejzajímavější projekty. Odevzdáno bylo 326 platných hlasů,“ přiblížil Schmied.

 Výsledky hlasování:

1. Naučné stezky v česko-polském příhraničí

2. Rozvoj turistické infrastruktury KRNAP a KPN

3. Ochrana a propagace lidové tvořivosti a uměleckých řemesel polsko-českého
pohraničí

4. Židovská kultura v česko-polském příhraničí

5. Regenerace degradovaného lázeňského území v rámci česko – polské příhraniční
spolupráce

6. Kulturní setkání na česko-polských hranicích

7. Rekonstrukce silnice spojující obce Hať a Obec Rudyszwald v rámci zlepšení
dostupnosti příhraničního území po vstupu do Schengenského prostoru

8. Probiotika: společný výzkum, vzdělání a osvěta

9. Hranice bez hranic – Bez granic

10. Spolupráce Zoo Olomouc a Zoo Opole v oblasti cestovního ruchu


Vytvořeno 7.7.2014 13:53:37 | přečteno 734x | Bc. Radek Drašnar